Google Analytics Benchmarking

Novinkou v Google Analytics je funkce nazvaná „benchmarking“, tedy porovnání (informuje Google na blogu). V daném případě jde o porovnání vašeho webu s provozem na jiných webech ve stejném odvětví. Odvětví si můžete vybrat ze seznamu kategorií v seznamu.

Graf pak vypadá nějak takhle:

Živý graf vám zatím bohužel neukážu, tohle je nějaký Google vzor, protože benchmarking je třeba si aktivovat (povolit Google vás zařadit do srovnání) a teprve za nějaké dva týdny se bude zobrazovat výsledek v živém grafu. Takže mám ještě tak týden čas.

Benchmark zjednodušeně řečeno ukáže vaše hodnosty v porovnání s ostatními weby daného odvětví. tedy počet návštěv, zobrazených stránek, poměry shlédnutých stránek na návštěvu atd.

Takže si to račte aktivovat a zkoušet, nezapomínejte na ty dva týdny, které budete muset čekat. A pozor: benchmark se schvaluje pro všechny weby, které spravujete, najednou, ale je anonymní, takže to snad nevadí.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

6 komentářů

 • na me dnes na Analytics vykoukl i souhlas se sdilenim dat mezi Adsense, Analytics a Adwords, zatim ale nepsali, jak konkretne to bude vyuzito, jen ze tyhle 3 sluzby budou moci navzajem vyuzivat svych dat…

 • Opera 9.23 a článek se opět zobrazil v levém sloupci…

 • Opera 9.26 taktéž.

 • Anonymní? Jako že můžu srovnat s nějakou stránkou o níž vim, že je stejnýho zaměření, ale nevim co je zač (jak velká apod.)? To pak moc nechápu k čemu to.

  P.S.: Yep, je to rozhozený.

 • Samá nová pěkná vylepšení. Ale mně se po zavedení nového designu Google Analytics už nepodařilo přinutit grafy, aby místo denních výsledků zobrazovaly souhrny za měsíc. Jedno číslo a sloupeček třeba za PV v únoru, jedno v lednu, jedno v prosinci… Denní data jsou pěkná, ale pro srovnávání delšího časového období se s nimi nepracuje moc dobře.

  Už se mi ani nechce věřit, že bych něco přehlédl a začínám se smiřovat s tím, že tento pohled Google prostě zrušil 🙁

 • Marku, rozdělení na měsíce tam opravdu není, hledat nemusíte.

  Benchmarking se vám může hodit zejména jako porovnání nárazových nárůstů a poklesů. Neboli „srovnejte si, jestli váš web odráží stejnou sezonu jako ten nejlepší z daného oboru“. Nicméně sám jsem zvědavý, co z toho půjde vykoukat. V beta už je vidět seznam témat… je dost dlouhý, ale na využitelnost v praxi jsem fakt zvědavý.