GMail můžete nyní rozšířit až na 250 GB kapacity

Nedávno jsem tu řešil, co se stane, když mi dojde kapacita cca 2,8 GB pro emaily na Google Gmailu. Ukázalo se, že služba prostě začne vracet chybovou hlášku, že schránka je plná – tedy zachová se, jak je zvykem. Dostal jsem zprávu od známého z Google, abych to neřešil a dal tomu chvíli čas. Promazal jsem spamy a dal jsem tomu chvilku. Dneska přestail mailbox hlásit 98% zaplnění schránky a indikátor se ustálil na pouhé třicítce procent.

Díky Brine, díky Sergei. Takhle nějak jsem si to představoval. Kapacitní strop Gmailu se posunul na 250GB, ty jsou dostupné za 500 dolarů ročně komukoliv. Navýšení kapacity o 6GB, což je základní (nejnižší) navýšení, stojí 20 USD na rok a slouží i pro ostatní služby Google spojené s ukládáním souborů. V danném případě i pro Picasa web, tedy na skladování fotek. Pár už jsem jich na Picasu poslal, je jich asi 250 MB a zajímavé je, že Picasa se to ani neobtěžuje měřit.

Poslední věc, na kterou se budu muset podívat, je kapacita úložiště souborů Google Docs. Nebezpečně jsem si na ně zvyknul a mám toho tam uskladněno už opravdu dost. Ale limit mi to zatím žádný nehlásí … 🙂

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

25 komentářů

 • Jenom male upresneni: Picassa hlasi mnozstvi obsazeneho mista. Podobnym zpusobem jako gmail. Na strance „My Photos“ uplne dole pise „You are currently using xxx MB…“.

 • Nemam na GMailu ty Upgrade a Manage linky. Zato tam mam 88% plno 😉

 • Asi to jde, ale… fakt nemáte mentální problém s tím mít své soubory a svá data někde mimo svou kontrolu? Věříte zálohování Google? Věříte ochraně dat? Já mám pořád pocit, že data mimo mé PC jsou jaksi mimo mou kontrolu…

 • martine,

  musím říct, že osobně mám zdaleka největší obavu o data právě na svém pc. zálohování samozřejmě čas od času provedu, ale systematicky jsem to nikdy nevyřešil (nevím moc jak, aniž bych do toho musel významně investovat).

  na proti tomu skutečně věřím, že společnosti jako google mají na všechny své provozované systémy vypracované detailní drp/bcp scénáře a mají technologii, lidi i procesy na to, aby má data uložená u nich ochránili. zřejmě ne se spolehlivostí 100%, ale pořád ještě s významně vyšší, než jak bych to dokázal udělat já …

 • anjine,

  ano ale tazetel (doufám) narážel na bezpečnost. Pokud má MZ v google známeho který mu (předpokládám bez placení) zvedl kvótu na 250GB pak bezpochyby pan XY má v google známeho který ověří konzistenci dat v GoogleDocs tak že její obsah přepošle odborníkovy XZ.

  Kapišto? V Google třeba ne ale v ČR bych nevěřil jedinému freemailu že z náklady třeba POD 500.000 czk nedostanu libovolná data která potřebuji.

 • Podle toho, co pisou tu – http://mashable.com/2007/08/09/gmail-going-huge-9000mb/ – tak Google zvysuje na 9 GB (jestli je to pravda).

 • Díky Brine, díky Sergei – to děkuješ porad jednomu. Ten druhý se jmenuje Larry Page.

 • re Martin Kalenda – no nepochybuji o to, že za půl milionu by si třeba přesvědčil někoho od libovolného ISP, aby nastavil skryté přeposílání poštovní libovolné schránky na tvou. Když budu chtít opravdu bezpečnost, zapnu si šifrování. Pak mi ale bude jakýkoliv webmail k ničemu. Ale to mě tak napadá, že by byla zajímavá added feature pro nějaký profi webmail.

 • Martin Kalenda: Já si naopak myslím, že i kdyby měl Patrick známé kdekoliv, tak si za dalších 6 GB rád připlatí. Pokud si pamatuji, tak psal o tom, že si připlatil za Picasa Web – http://www.marigold.cz/item/picasaweb-si-konecne-muzete-zaplatit

 • Jirka: To by mě zajímalo, jestli Page Rank je od slova page, nebo od jména Page? 🙂

 • Martin Kalenda: kdepak, svých 6GB navíc jsem si u Google v pohodě zaplatil. Žebrat o to by mi bylo stydno, když to stojí 20 USD 🙂

  Ale jinak souhlasím, já z toho důvodu nechci mít email u českého freemailu, trochu se bojím toho, kdo by se mi tam hrabal. U Google věřím, že se mi tam moc hrabat nebudou, používám dobré šifrování: většina emailů je v češtině a té googláci moc nerozumí. Pokud si chtějí číst moje články na Google Docs, budiž.

  Martin: ne, stejně jako Anji-San nemám problémy svěřit svá data někomu důvěryhodnému a to pro mne Google i Apple .Mac jsou. Myslím, že to hoši mají líp zálohovaný, než já – a už mi párkrát zachránili kůži a data. A to bych řekl, že mám docela progresivní zálohovací plán, mám doma centrání NAS, na který jdou všechna data z počítačů v domácnosti.

 • Jirka: vím, to byl vtip 🙂

 • hm, a ja si pred tydnem aktivoval google apps premier edition, se vsim opruzem ktere to prinasi. Takze 50 dolaru v hajzlu, nicmene ozelim je pokud budu moci dal pouzivat tu puvodni gmail schranku, navazanou na vsechny google sluzby.

 • Prochaine: Tvoje dedukce je správná, je to opravdu Hodnocení pana Page 😉

 • Jak se výše zmiňovalo zálohování, tak Windows Vista mají zálohování zabudováno již v sobě. Nevím jaký kdo vlastníte OS a je mi to zcela jedno. Je to jen možnost, kterou jsem se naučil využívat.

  Dříve jsem používal software, který byl přiložený u externího disku Maxtor OneTouch – Retrospective Express. Ten nabízí hezkou online synchronizaci.

 • Nemám už náhodou Picasa, alebo respektíve, nemala by už mať 2GB pre webalbumy? Veril som, že Google Gmail sa jednoducho zaplniť nedá…

 • No to zálohování ve vistě je stejně pořád na jednom kompu ne?

 • Je to v rámci jednoho OS, ale zálohovat se dá buď jinam přes síť nebo na externí disk.

 • OT: Nahoře je reklama na http://www.checkout.cz – je to trochu pikantní vzhledem k tomu že za ní stojí Deredes, což je AS a RH, nemýlím-li se…

 • update příspěvku: rozšířit si gmailový účet je možné na této adrese – https://www.google.com/accounts/ManageStorage

 • super, díky

 • no, kdybych si chtěl přikoupit oněch 250 gb za 500 dolarů, to už by se google vyplatilo. když vezmeme v potaz, že v usa jsou ceny hardware nižší, než u nás, zvláště pro giganta google. i u nás si běžný smrtelník pořídí za 500 dolarů přibližně sedm 250 gigových hard disků.

 • Ach, ta bezbřehá víra v Google… Viz Ztracená pošta na Gmailu http://kryl.info/clanek/531-ztracena-posta-na-gmailu

 • Rozšíření Gmailu nebudeš Patricku asi muset řešit, viz http://cybernetnews.com/2007/10/12/storage-counter-in-gmail-picking-up-speed/