Giga za kilo

Nedá mi to, abych na tuhle službu neudělal reklamu – dobře totiž zapadá do plejády giga služeb, kterými se to v poslední době jen hemží. Služba se jmenuje Giga za kilo a jde o placený FTP server, na kterém dostanete 1GB prostoru a mesicni limit 10 GB dat za stokorunu mesicne. Pro mensi vymenu souboru s prateli idealni. Zatim sluzba jede zadarmo v testovacim provozu – a jestli jsem to dobře nepřehlédl, je to normální hosting, na kterém funguje web i PHP a dost možná bude i nějaké SQL. Což je trochu škoda – slušné FTP sdílení souborů s možností povolovat kamarádům sdílet a uploadovat soubory s takovým rozsahem, nám dost chybí. Via Hannes.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

5 komentářů

  • Kdysi fungoval disk.atlas.cz. Sice (co se pamatuji) nemel FTP, ale pridelovat pristup kamaradum se tam dalo 🙂

    Stejne tak existovaly (existuji?) podobne sluzby v zahranici (Americe). Dokonce bylo i napsano disk.centrum.cz, akorat se nakonec nespustilo.

  • No, nějak si nemohu pomoci, ale mě to připadá, jako že se nějakej kluk rozhodl, že potřebuje více a více warezu, a soukromých dokomentů, a pár dalších věcí, tak nabízí 1GB zdarma a má k tomu bezproblémový přístup.. K tomu, aby nabídl 10GB za 100Kč jej zatím moc nežene…

    Z toho, že u té prezentace nejsou žádné business údaje, bych to tak viděl..

  • [2] tak pokud to nechá bezplatně, tak mu sem tam nějaký ten dokument pošlu

  • Pro výměnu mezi přáteli znám lepší způsob. Znátee http://storage.dssk.cz/ od Škoda IT systems? Odešlete soubor, pošlete všem link a je to. Pár dní to tam vydrží, pak se to automaticky smaže … ideální.

  • Nebo http://www.uschovna.cz, provozuje to InWay (zaruka jakez takez serioznosti provozovatele), v jedne relaci lze ulozit 10 MB dat na 14 dni (data ulozite na server pres prohlizec + zadate emailove adresy, kam se maji poslat linky pro stazeni), funguje to docela dobre, sem tam se to hodi.