Genesys a Microsoft společně vyvinou produkt pro internetovou telefonii a instant messaging

Patrick Zandl · 19. leden 2005

Dostal jsem tiskovou zprávu:

PRAHA, 19. ledna 2005 - Genesys Telecommunications Laboratories, dceřiná společnost koncernu Alcatel, podepsala strategickou dohodu s firmou Microsoft. Spojením sil s divizí Microsoft Real-Time Collaboration Group hodlá Genesys vyvinout integrované řešení pro uživatele aplikace „Istanbul”, komunikačního klienta nové generace společnosti Microsoft. Genesys uživatelům Istanbulu umožní zpřístupnit jejich kontaktní informace a provádět telefonní hovory prostřednictvím počítače.

„Produkt umožní uživatelům okamžitě zjistit, jestli jsou osoby, s kterými potřebují hovořit, dostupné prostřednictvím telefonu nebo přítomni on-line po internetu. Zároveň jim umožní kliknutím myši uskutečnit hovor a nebo naplánovat on-line konferenci přímo z jejich počítače se systémem společnosti Microsoft,“ uvedl ke spolupráci obou firem Martin Veselka, regionální manažer Genesys Telecommunications Laboratories. „Přístup k funkcím telefonu a jejich kontrola prostřednictvím počítače je obrovskou příležitostí jak zjednodušit obchodní komunikaci a zbavit se zbytečných pokusů určitou osobu zastihnout, pokud není evidentně dostupná,“ dodal Martin Veselka.

Myšlenka možnosti zjistit on-line dostupnost osob uvedených v adresáři kontaktů je podstatou tzv. instant messaging – rychlé textové komunikace prostřednictvím internetu. Je tak možné rychle a pohodlně zjistit, jestli je konkrétní osoba dostupná on-line, například pro komunikaci formou chatu.

Tak mne napadá, že se asi vyvíjí něco, co mám nainstalované a říkám tomu Skype. To bude jistě strategické řešení. Mimochodem, Skype je v nové verzi 1.1…

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook