Marigold.cz » Genesys a Microsoft společně vyvinou produkt pro internetovou telefonii a instant messaging
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Dostal jsem tiskovou zprávu:

PRAHA, 19. ledna 2005 – Genesys Telecommunications Laboratories, dceřiná společnost koncernu Alcatel, podepsala strategickou dohodu s firmou Microsoft. Spojením sil s divizí Microsoft Real-Time Collaboration Group hodlá Genesys vyvinout integrované řešení pro uživatele aplikace „Istanbul”, komunikačního klienta nové generace společnosti Microsoft. Genesys uživatelům Istanbulu umožní zpřístupnit jejich kontaktní informace a provádět telefonní hovory prostřednictvím počítače.

„Produkt umožní uživatelům okamžitě zjistit, jestli jsou osoby, s kterými potřebují hovořit, dostupné prostřednictvím telefonu nebo přítomni on-line po internetu. Zároveň jim umožní kliknutím myši uskutečnit hovor a nebo naplánovat on-line konferenci přímo z jejich počítače se systémem společnosti Microsoft,“ uvedl ke spolupráci obou firem Martin Veselka, regionální manažer Genesys Telecommunications Laboratories. „Přístup k funkcím telefonu a jejich kontrola prostřednictvím počítače je obrovskou příležitostí jak zjednodušit obchodní komunikaci a zbavit se zbytečných pokusů určitou osobu zastihnout, pokud není evidentně dostupná,“ dodal Martin Veselka.

Myšlenka možnosti zjistit on-line dostupnost osob uvedených v adresáři kontaktů je podstatou tzv. instant messaging – rychlé textové komunikace prostřednictvím internetu. Je tak možné rychle a pohodlně zjistit, jestli je konkrétní osoba dostupná on-line, například pro komunikaci formou chatu.

Tak mne napadá, že se asi vyvíjí něco, co mám nainstalované a říkám tomu Skype. To bude jistě strategické řešení. Mimochodem, Skype je v nové verzi 1.1…

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 9:27 - Líbil se článek?

komentářů 6

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...


6 komentářů »

 1. .. to zase bude technologicky nějaký príma "MS standard"…

  Comment by Petr — 19.1.2005 @ 10:05

 2. No vždyť Microsofti to dělají odjakživa: Najdi dobré ověřené řešení problému, implementuj ho (většinou nedbale) a uveď s velkým humbukem :).

  Comment by Petr Vlček — 19.1.2005 @ 10:39

 3. A ideálně to budou dávat jako novou verzi MSN mesengeru do všech Windows

  Comment by MP — 19.1.2005 @ 11:43

 4. …v konzumnim svete masovych uzivatelu neni dulezite udelat technicky dokonalou sluzbu, ale umet prodat uzivatelsky jednoduse ovladatelnou masovku…

  Comment by hafan — 19.1.2005 @ 12:55

 5. Nu, tak k nestandardnímu Skype přibyde nestandardní MS věc. Ale což, není se čemu divit, když telekoumácky hloupý standard H.323 se pro normální uživatele často zatím nehodí a SIP má tragickou podporu, asi protože není tak jednoduše rýžovatelný jako H.323. A tak nakonec vše ve výsledku zrýžuje Skype, pokud ho MS svými oblíbenými metodami nezabije (tentokráte asi tolik tedy nezaspí jako u IM, kde se mu přes usilovnou snahu přebít ICQ nepovedlo).

  Comment by Milan Jurik — 19.1.2005 @ 14:08

 6. Nezoufejte, dobro nakonec vzdycky zvitezi;-)

  Comment by Kirk — 2.2.2005 @ 1:26

Přidejte komentář