Geekoviny: Samsung Nexio S160


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Delší dobu jsem kašlal na svoji oblíbenou rubriku geekoviny, ale bylo to proto, že jsem Samsung Nexio S160nenašel nic, co by mne tak zaujalo. Ale ta doba je pryč, přišel Samsung Nexio S160 a všechny ostatní PDA jsou pro mne zapomenuta. Ostatně, vizte obrázek – už to provedení nového samsungáckého PDA jasně říká, že to nebude ořezávátko.


Tak především má tenhle zázrak Intel PXA250 400MHz procesor a WinCE .NET 4.1, což je důležité ale není to tak inovativní. Výborný nápad je ale klávesnička, kterou můžete vyklopit a pak Nexio vypadá jako notebook, jenže má displej 5 palců 800×480 bodů. Samozřejmě barevný a samozřejmě se zobrazované věci naklopí o 90 stupnů, aby se to dalo číst. Integrovaný VGA port (nutno dokoupit dongle), váha 250 gramů a kdyby to nemělo WiFi, ani bych se to snad neodvážil zmínit. Má. Taky má CF II slot.


Horší je to s cenou. 1250 USD není málo a dolar by musel ještě hodně klesat, abych si to koupil. Nicméně se o tom sní hezky… Pokud byste si to chtěli koupit, můžete zde a pak mi to na dva dny půjčíte, ano? Podle Ivana Trnečky se nějaká verze Nexia dostane i do Evropy.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.