Geekoviny: robot ApriAlpha od Toshiby s WiFi


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Abych trochu odlišil ty technické výsřednosti, které jsem slíbil občas vylepit na Marigolda, rozhodl jsem se nazývat je Geekoviny, neboť jsou beztak zpravidla určeny geekům, technofandům.


Toshiba robůtekDneska se mrkneme na fungl nového robotka, kterého představila na RoboDexu společnost Toshiba. Jmenuje se ApriAlpha, což mne donutilo podívat se na datum, jestli není apríl. Není, navíc jsem našel tiskovou zprávu o něm (v japonštině).


Robot rozpozná až stovku tváří a pomocí hlasového syntetizátoru je s nimi (resp. s jejich nositeli) schopen konverzovat. Má vestavěnou funkci hlasového rozpoznávání, takže i pozná, co mu říkáte, pokud to říkáte japonsky – takže pro českou hospodyni je to vcelku na nic 🙂


Robotek je vybaven infraportem (kupříkladu k ovládání televize nebo přenosu dat), bluetooth a samozřejmě i WiFi, aby mohl komunikovat s technikou v domácnosti. Kromě toho je vybaven videokamerou a může posílat snímky na i-Mode telefony nebo emailem atd. Už se Toshiba pochlubila, že je lepší než hlídací pes, protože ten vám žádnou fotku nepošle (alespoň Toshiba žádného takového psa neviděla a já taky ne). Robot se totiž umí pohybovat v hlídacím režimu po domě a dokumentovat jakoukoliv podezřelou záležitost – například vloupačku. Být zloděj, asi bych ho přibalil, protože cena je někde kolem 100 000 Kč a bránit se jako pes neumí. Robot má v domácnosti sloužit jako mazlíček, komunikační centrum a roztomilá hračka. Tak nevím…


 

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.