Geekoviny: Obraz s WiFi a kamera s WiFi podporující streamování

První hezká hračka je vlastně starší nápad použít LCD displej jako obraz do místnosti – tedy jako obraz v rámu a do obrazu si z počítače nahrajete nějaké fotky, které obraz zobrazuje (trvale, nebo je střídá atd). Wallflower je obraz o úhlopříčce 12 palců, kam fotky posíláte přes WiFi. Za takovou hezkou ptákovinu můžete utratit cca 700 dolarů. Bližší info v češtině na Gadgets.


Druhá novinka s názvem Toshiba IK-WB11a je už podstatně praktičtější. Jde o kameru schopnou streamovat video, tedy přenášet živé video z místa, kde je instalovaná. A kamera má WiFi podporu, takže ji můžete přikonektit (fuj, to je slovo) na nejbližší přístupový bod a ona jede. Video má kvalitu 1280×960, tedy 1,4 megapixelu CCD snímače a také má slot pro SD kartu, aby mohla nahrávat, když se přeruší spojení se sítí. Pro ten případ bych doporučil do slotu dát i tu SD kartu…


Toshibáci také vytvářejí speciální stránku pro tuto kameru, která bude schopná dělat dynamické DNS jako podporu a také unikátní URL pro každou kameru, aby se na ni lidé mohli dívat. Za poplatek bude možno koupit i 400 GB prostoru. Cena kamery je 800 USD… Užitečnost každé takové bezpečnostní kamery závisí na kvalitě dodávaného software, Toshiba je ostatně v těchto kamerách dost zběhlá a její nabídku najdete zde. Zdroj: Network World Fusion.