Francouzští GSM operátoři spolupracují na WiFi roamingu


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Ve Francii to několika otevřeným hlavám došlo – francouzští mobilní operátoři pracují na tom, aby jejich zákazníci mohli využívat hotspoty i jejich konkurentů. Jak Orange, tak SFR i Bouygues Telecom staví svoje WiFi hotspoty a nyní došli k závěru, že zákazníkům i jejich příjmům by více prospělo, kdyby bylo možné mezi hotspoty roamovat.


Do konce roku by tak měli mít zákazníci možnost používat libovolný hotspot konkurenta a poplatky by se jim měli objevit na vyúčtování u domácího operátora. Tím ale aktivita trojky nekončí – francouzští operátoři touží po vytvoření standardu pro roaming WiFi sítí a GSM sítí a chtějí jeho vznik a implementaci iniciovat. SFR kromě toho již podepsala roamingovou dohodu s významným evropským hotspot operátorem Swisscom Eurospot, dceřinkou švýcarského operátora Swisscom. Zdroj: Computerworld.


Tak tomu říkám chvályhodná aktivita. A co roaming u nás? Pár hotspotů tu již máme, ale roaming mezi nimi žádný. Ostatně komerčních hotspotů je tu málo…

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.