Marigold.cz » Fotoaparáty v mobilu – táhnou a pak pustí…
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Četl jsem zajímavý průzkum prováděný v sítích Vodafone. Týkal se používání fotoaparátů v mobilních telefonech. Podle tohoto průzkumu klesá používání vestavěného fotoaparátu po dvou měsících o osmdesát procent. Důvodů je několik. Především jsou fotky z fotoaparátu nekvalitní – nemají ani potřebné rozlišení ani ostrost a barevnou věrnost. Kromě toho, že čipy pro mobilní fotoaparáty nemají dostatečné rozlišení nemají totiž ani kvalitní optiku a zatímco rozlišení se bude zlepšovat, s tou optikou se toho moc nenadělá – optika potřebuje hromadu skla a ta se do telefonu nevejde.


Dalším problémem lidí je, jak fotky z telefonu dostat. Mnoho telefonů nemá možnost poslat je do PC přes infraport ani po kabelu, protože operátoři prostě příliš tlačí na to,aby tuto funkci telefony nenabízely a lidé museli posílat fotky přes MMS. To se ale lidem nechce – jednak je to drahé a jednak je to trapné a nepohodlné, posílat fotky po jedné do počítače, který máte deset čísel od mobilu.


To jsou dva důvody, proč se fotky za chvíly omrzí. Ukázalo se, že pokles zájmu o MMS fotky lze zastavit v případě, že operátor rozjede akce na podporu MMS zpráv, například Irský operátor O2 úspěšně zavádí službu mobilních weblogů (moblogů) které lidi publikují pomocí MMS zpráv. O2 chystá soutěže o nejlepší moblog a všelikerak se snaží zájem lidí stimulovat. Náš Eurotel například zavedl službu vytištění MMS obrázku na pohlednici a její zaslání, i to je zajímavá cesta.


MMS zprávy jsou zatím drahé a často problematicky kompatibilní mezi operátory a někdy i mezi telefony. Ne každý operátor má MMS centrum vybavené možností zasílaný obrázek přizpůsobit cílovému terminálu, ne každý operátor má vnitrostátní natož mezinárodní propojení s dalšími operátory. A do toho všeho je čeká problém, jak udržet zájem lidí o používání fotoaparátů v mobilech – protože to se ukazuje jako jediná zatím průchozí cesta, jak lidi donutit používat MMS zprávy posílané z mobilu na mobil.

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 8:04 - Líbil se článek?

Zatím bez komentáře

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...


Žádné komentáře »

Přidejte komentář