Forbes: WiFi hype


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Když se seriosní business plátek pustí do WiFi a v blízkosti tohoto slova uvede klíčové slovo hype, můžete čekat pár procentních bodů ztráty na akciích WiFi firem. Forbes je svojí rozvahou známý a nemá tendenci něco shodit pod stůl. Ovšem článek WiFi business model proves elusive in hype deluge se do WiFi opírá hodně z ostra. A to především formou předkládání důkazů a postřehů, tedy tak, jak to má být. Doporučuji k přečtení.


Jeden z příkladů: Amsterodamské letiště Shiphool, 41 milionů cestujících za rok. Denně zhruba tucet z nich použije WiFi připojení, zatímco pevnou linku zhruba 600.


Jenže problém je i (nebo zejména?) v cenách. WiFi stojí podstatně více, než návštěva běžné internetové kavárny. A ve většině z nich už vás s vaším vlastním notebookem na síť pustí. Navíc notebooky používají většinou lidi, co umí počítat. Půjde provoz na WiFi sítích nahoru, když bude WiFi levnější?

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.