Fayn má nižší ceny a vůbec telekomunikace přeceňují


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Ke změnám cen docházelo prakticky všude, protože od 1.5. platí nový zákon o DPH. To se sjednocuje na 19%, čímž poklesly ceny telekomunikačních služeb pro koncové uživatele o 3%. Noviny to houfně presentují jako zlevnění telekomunikačních služeb, ale to je kravina – fakticky je to zdražení, protože ještě vloni bylo DPH na telco služby jen 5% – po novém roce se přeřadily do nové skupiny pro DPH a ta se od května o tři procenta snížila. Fuj… 🙁


Většina firem tím upozorňuje na nové ceny s DPH.


Fayn se ale rozhodl, že změní cenu meziměstského volání, to bude nyní u něj levnější o 30 haléřů a vyjde na 1,50 Kč za minutu. To není vůbec špatné!


Nepříjemně se změna DPH týká i kabelové televize – ta je nyní v 19% DPH pásmu místo 5%, takže ceny půjdou nahoru, UPC už to potvrdila. O tři procenta půjdou dolů koncové ceny internetu přes UPC. Podrobněji DigiWeb.


S cenami je to tedy nově moc hezké. Protože satelitní přijímače jsou stále levnější, vyplatí se dát na balkon satelitní přijímač a zase se připojit na rozvod domovní antény (pro českou TV). Příjem TV se tu sice citelně zhoršil od doby, co Eurotel nedaleko zapnul CDMA (nebo to nesouvisí?), ale dávat pětistovku za příjem TV… Inu, jdu zrušit TV od UPC…

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.