Fayn konečně a skutečně nabízí příchozí telefonní číslo


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Po dlouhých měsících odkladů Fayn konečně nabídl příchozí telefonní číslo do své VoIP sítě. Zákazníci Faynu mají již přidělené telefonní číslo, na něž se jim lze dovolat z jiných telefonních sítí. Volání do sítě Fayn je zpoplatněno stejně, jako volání na jinou telefonní linku v ČR.


Fayn kromě toho nabízí ve speciální akci svůj NetPhone Start Pack za 4600 Kč včetně DPH – NetPhone je ten hardwarový telefon, co nemusí být připojený k počítači. Přiznám se, že mne láká, na druhou stranu mne zase děsí to, že Fayn nepoužívá SIP protokol, který jsem si docela oblíbil.


Update: Jak zjistil Pida, přenositelnost čísla do služby Fayn není možná. A veřejné telefonní číslo dostanete podle geografické lokace, kde službu používáte (například začátek 2 pro Prahu). To jsem zvědav, jak to budou kontrolovat, že jste si telefon nenechal aktivovat v Brně a neodvezl si ho do Prahy, aby vám mohli kamarádi z Brna volat za cenu místního hovoru. Ale podstatu opatření chápeme 🙂

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.

1 komentář

  • myslim, ze si to cislo nevybiras podle sve lokace, ale podle lokace ktera ti vyhovuje… A o tom to preci je!