Externí klávesnice pro Series60 telefony a Ser P800

Patrick Zandl · 7. říjen 2003

Tak tohle mi přijde hodně dobrá vychytávka pro případ, že máte chytrý mobilní telefon vybavený Series60 nebo Sony Ericsson P800. Jde totiž o externí klávesnici, kterou k nim můžete připojit. Jmenuje se Pocketop a připojuje se pomocí infračerveného portu. Díky tomu ji lze připojit k nejrůznějším zařízením včetně Palmů, PocketPC zařízení a nově i k chytrým telefonům vybaveným Series60 nebo UIQ (tam udávají jen P800 podporu).

Klávesnička pro PDA i pro mobily přes IR.Klávesnička stojí 79 USD, u nás jsem ji ještě neviděl prodávat. Klávesnička je skádací, překládá se na polovinu a podrobnější informace o ní najdete zde u výrobce. Zde najdete přehled ovladačů.

Tomu říkám nápad. Na externích klávesnicích k PDA mne štvalo, že si koupíte jiné PDA a drahou klávesnici můžete vyhodit. Jediným problémem klávesnice s infraportem vydím umístění infraportu na telefonech. Jak se na ní asi píše, když 7650 má infraport na boku... na Palmu to firma řeší tak, že virtuálně otočí obrazovku, jestli to umí i ovladač k 7650, netuším.

Na Palmare.cz píšou i o klávesnici připojující se skrze bluetooth :)

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook