Externí klávesnice pro Series60 telefony a Ser P800


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Tak tohle mi přijde hodně dobrá vychytávka pro případ, že máte chytrý mobilní telefon vybavený Series60 nebo Sony Ericsson P800. Jde totiž o externí klávesnici, kterou k nim můžete připojit. Jmenuje se Pocketop a připojuje se pomocí infračerveného portu. Díky tomu ji lze připojit k nejrůznějším zařízením včetně Palmů, PocketPC zařízení a nově i k chytrým telefonům vybaveným Series60 nebo UIQ (tam udávají jen P800 podporu).


Klávesnička pro PDA i pro mobily přes IR.Klávesnička stojí 79 USD, u nás jsem ji ještě neviděl prodávat. Klávesnička je skádací, překládá se na polovinu a podrobnější informace o ní najdete zde u výrobce. Zde najdete přehled ovladačů.


Tomu říkám nápad. Na externích klávesnicích k PDA mne štvalo, že si koupíte jiné PDA a drahou klávesnici můžete vyhodit. Jediným problémem klávesnice s infraportem vydím umístění infraportu na telefonech. Jak se na ní asi píše, když 7650 má infraport na boku… na Palmu to firma řeší tak, že virtuálně otočí obrazovku, jestli to umí i ovladač k 7650, netuším.


Na Palmare.cz píšou i o klávesnici připojující se skrze bluetooth 🙂

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.