Ericsson a HSDPA


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


O HSDPA a tom, jak změní mobilní komunikaci, povídá na úvodní konferenci technický ředitel Ericssonu Hakan Eriksson. Zatím to vypadá na slušně nudnou přednášku, rozplývá se nad tím, že WCDMA má celosvětove 18 milionů uživatelů a jak to naroste na 300 milionů do roku 2007.

Mobile Triple Play – krásný výraz, kterým Ericsson naznačuje, že použití mobilů by mělo proniknout do domácnosti, kanceláře a být používáno na cestách. Tedy: home, mobile and office.

Různá řešení bezdrátového širokopásmového přístupu – operátoři bez 3G licence by mohli použít WiMax. Ha, 3G tedy není jediná možnost.

Ericsson HSDPA v říjnu 2004 dosáhlo v živé síti 9,6 Mbps, 1 Mbps na HSDUPA, tedy na uplinku. Vyšší kapacita na HSDUPA až o 200%, rychlosti v krátkém výhledu až 14 Mbps a latence snížena na 75 ms, tedy stále o polovinu vyšší, než EVDO Revize A.

Práve v porovnání tvrdí, že latence EVDO Rev A je 100 ms, takže HSDPA nabídne lepší „user expirience“. Je vtipné, že Qualcomm tvrdí pravý opak…

IMS – IP Multimedia Subsystem. V Ericssonu to čtou jako „ajmes“, to je dobré vědět.

Mobile TV – dnes se dopravuje na mobily přes unicast, chystá se MBMS a do budoucna možná DVB-H.

Konec. Děsná nuda. Taková přednáška s jediným zajímavějším slajdem skutečných výsledků Ericsson HSDPA je jako keynote? Blurp…

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.