Era nabídne digitální podpis mobilem, ADSL u Telecomu začalo s prázdninami zlobit

Patrick Zandl · 2. červenec 2003

Digitální podpis je i u nás teoreticky a někdy i prakticky fungující věc. Polský operátor Era přišel s řešením digitálního podpisu a certifikátu pomocí mobilního telefonu. Digitální podpis používá Public Key Infrastructure a tajný klíč je uložený na SIM, přičemž certifikace transakce je prováděna mobilním telefonem velmi jednoduše tak, že si z počítače vyžádáte podepsání odesílaného dokumentu a vše se automaticky provede skrze váš mobilní telefon. Do budoucna se počítá i se šifrováním dokumentů a šifrováním přístupu do intranetu atd. Je to hezká služba pro lidi kteří se nechtějí zabývat normálními elektronickými podpisy, s nimiž je o málo více práce. Ještě ale, že nevím, kolik tato služba stojí :) Zdroj: Cellular-News.

S příchodem prázdnin mi přišlo také několik emailů, že uživatelům příliš nefunguje telecomácké ADSL - jsou problémy s logováním na dashboard. Podrobností například zde Ozogan.

Na Noteboocích (části Technetu) píše Rosťa Kocman (jinak redaktor Mobilu, aby to bylo jasné) o tom, že bluetooth se bude lépe prodávat a na WiFi se více vydělá. Alespoň to tvrdí analytici Forresteru, protože čekají, že bluetooth bude standardně v mnoha mobilech. Zatím ho tam ale potkáváme málo, i Nokia od bluetooth ustoupila s tvrzením, že zákazníci jej nevyžadují. A jsme u oblíbeného problému, zda dříve slepice či vejce...

PS: V souladu s moderními bloggerskými trendy se to tu asi přejmenuje na Marígold :)

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook