Marigold.cz » Era nabídne digitální podpis mobilem, ADSL u Telecomu začalo s prázdninami zlobit
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Digitální podpis je i u nás teoreticky a někdy i prakticky fungující věc. Polský operátor Era přišel s řešením digitálního podpisu a certifikátu pomocí mobilního telefonu. Digitální podpis používá Public Key Infrastructure a tajný klíč je uložený na SIM, přičemž certifikace transakce je prováděna mobilním telefonem velmi jednoduše tak, že si z počítače vyžádáte podepsání odesílaného dokumentu a vše se automaticky provede skrze váš mobilní telefon. Do budoucna se počítá i se šifrováním dokumentů a šifrováním přístupu do intranetu atd. Je to hezká služba pro lidi kteří se nechtějí zabývat normálními elektronickými podpisy, s nimiž je o málo více práce. Ještě ale, že nevím, kolik tato služba stojí 🙂 Zdroj: Cellular-News.


S příchodem prázdnin mi přišlo také několik emailů, že uživatelům příliš nefunguje telecomácké ADSL – jsou problémy s logováním na dashboard. Podrobností například zde Ozogan.


Na Noteboocích (části Technetu) píše Rosťa Kocman (jinak redaktor Mobilu, aby to bylo jasné) o tom, že bluetooth se bude lépe prodávat a na WiFi se více vydělá. Alespoň to tvrdí analytici Forresteru, protože čekají, že bluetooth bude standardně v mnoha mobilech. Zatím ho tam ale potkáváme málo, i Nokia od bluetooth ustoupila s tvrzením, že zákazníci jej nevyžadují. A jsme u oblíbeného problému, zda dříve slepice či vejce…


PS: V souladu s moderními bloggerskými trendy se to tu asi přejmenuje na Marígold 🙂

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 8:04 - Líbil se článek?

Zatím bez komentáře

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...


Žádné komentáře »

Přidejte komentář