Era nabídne digitální podpis mobilem, ADSL u Telecomu začalo s prázdninami zlobit


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Digitální podpis je i u nás teoreticky a někdy i prakticky fungující věc. Polský operátor Era přišel s řešením digitálního podpisu a certifikátu pomocí mobilního telefonu. Digitální podpis používá Public Key Infrastructure a tajný klíč je uložený na SIM, přičemž certifikace transakce je prováděna mobilním telefonem velmi jednoduše tak, že si z počítače vyžádáte podepsání odesílaného dokumentu a vše se automaticky provede skrze váš mobilní telefon. Do budoucna se počítá i se šifrováním dokumentů a šifrováním přístupu do intranetu atd. Je to hezká služba pro lidi kteří se nechtějí zabývat normálními elektronickými podpisy, s nimiž je o málo více práce. Ještě ale, že nevím, kolik tato služba stojí 🙂 Zdroj: Cellular-News.


S příchodem prázdnin mi přišlo také několik emailů, že uživatelům příliš nefunguje telecomácké ADSL – jsou problémy s logováním na dashboard. Podrobností například zde Ozogan.


Na Noteboocích (části Technetu) píše Rosťa Kocman (jinak redaktor Mobilu, aby to bylo jasné) o tom, že bluetooth se bude lépe prodávat a na WiFi se více vydělá. Alespoň to tvrdí analytici Forresteru, protože čekají, že bluetooth bude standardně v mnoha mobilech. Zatím ho tam ale potkáváme málo, i Nokia od bluetooth ustoupila s tvrzením, že zákazníci jej nevyžadují. A jsme u oblíbeného problému, zda dříve slepice či vejce…


PS: V souladu s moderními bloggerskými trendy se to tu asi přejmenuje na Marígold 🙂

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.