EpyxMobile: telefonování přes Skype mobilem (složitě)

Telefonovat z mobilu zdarma přes Skype láká, jenže kromě PockePC PDA vybavených WiFi a GSM je to zatím jen utopie. Tedy skoro. Na trh přichází nová aplikace nazvaná EpyxMobile, která toto umožní. Bohužel dost složitě na to, aby mne to otrávilo.

EpyxMobile funguje takto: svým jedním mobilním telefonem zavoláte na svůj druhý mobilní telefon, který je přes bluetooth propojený s vaším počítačem, na němž běží Skype. Tak se hovor z vašeho telefonu jedna dostane do Skype sítě (i SkypeOut). Samozřejmě za volání mezi telefonem číslo jedna a dva platíte dle svého tarifu.

EpyxMobile má více verzí, ve Free verzi funguje pouze takto, v placených verzích můžete i přijímat hovory ze sítě Skype a ve verzi Net volat mezi Epyx uživateli za lokální tarif.

Přijde mi to na houby, ale pro pořádek to zmiňuju. Bohužel – a to by se mi líbilo více – to nefunguje tak, že by stačil jeden mobilní telefon, který by volal přes váš počítač, jsa propojeni přes bluetooth.

Pokud jsem byl nepřesný, prosím o doplnění, sám jsem ten software ani nezkoušel.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

3 komentáře

  • Na tu stranku sa teraz neviem dostat, neviem preco …
    Ale neznamena to, ze sa s pomocou jedneho telefonu budem vediet dovolat len na jedno konkretne cislo, ked uz je sparovany cez skype?

  • asi to uz vite, ale preci jenom – na adrese http://www.skype.com/go/getskype-smartphone… si muzete stahnout beta verzi skype pro symbian. Zatim to neslape se zvukem, ale jenom textovkama, vyvojari ale slibuji, ze se jim hlas a mozna i video podari zprovoznit