ElectroWorld: kdo pípá, bude zastřelen?

Humorná scéna dnes z prodejny ElectroWordu. Sháněl jsem v Průhonicích akutně ethernetový hub i napadlo mne (po Makru, kde ho neměli), že by ho mohli mít v ElectroWorldu. Proběhl jsem tedy během pár vteřin celou prodejnou až k počítačovému pultu, kde mi obsluhující personál osvětlil, že jediný hub mají pro USB a já jsem tedy usoudil, že zde tentokráte nenakoupím.


Ovšem rušněji bylo u vchodu. Samozřejmě když jsem procházel mezi zabezpečením, zapípalo to. Jakýsi tlouštík na mne začal ječet „Hej pane, pípalo to!“ a já jsem mu dobromyslně odpověděl, že pípalo a šel jsem dále na parkoviště ke svému autu. Tlouštíkovi ti ale nestačilo a začal křičet, že to tedy ne, a že musím rámem projít ještě jednou. Zamyslel jsem se a slušně jsem mu poděkoval, že mi to jednou stačilo a po druhé necítím potřebu. Začal se rozčilovat, že mám vyndat všechny věci z kapes a na to jsem mu odpověděl, že to asi nepůjde. To už se tam přiřítili další dva chlápkové, už ne tak tlustí a zavolali nějakého „detektiva“ že mne prohledají. Po krátké hádce, kdy bylo zřejmé že buďto se tam hezky porveme nebo se nechám prošacovat jsem usoudil, že vzhledem k další práci bude potřeba zanechat oděv celý a prodejnu nevymlácenou a nechal jsem se prohledat. Vydělal jsem na tom, prohledávala mne o poznání příjemnější ženská a navíc měla takovou tu hezkou ruční minohledačku co mají na letišti (už i v Praze!).


Samozřejmě našla jen mince, Tungstena, vizitkář, hodinky, nůž, sponu na opasku a brýle. Ani bomba, ani nic jiného, co by jim pištět mělo. A tak mne vyprovodili. Samozřejmě bez omluvy.


A happy end? Hub jsem koupil naproti v Hypernově, kde je krámek Autocontu a kde měli OfficeHub od 3Comu ihned k odběru za tak lacino, až mi to bylo podezřelé. Pípal jsem tam taky a vzali to jen jako upozornění na to, že odcházím a že by za mnou mohli zavolat „na shledanou“. Ponaučení? Jestli sháníte huby, ElectroWorld je na houby. A jestli se chcete nechat šacovat, mají tam na to odborníky. Doufám, že mi při tom šacování nic neukradli, ještě jsem se nedíval.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

12 komentářů

 • Kdo nema co skryvat,ten se prohlidky bat nemusi

 • Myslím si , že kdyby každý kdo zapípá a upaluje dál, zůstane bez povšimnutí, tak by v té prodejně nic nezbylo. Ale vy jste samozřejmě ukřivděný arogantní debil, který si vidí jen na špičku vlastního nosu

 • Na osobní prohlídku mají oprávnění je příslušníci Policie České republiky, MP a to jen v tom případě že vás podezřívají z trestného činu( sepsání protokolu je samozřejmostí ) kdokoliv jiný se dopouští trestného činu omezování osobní svobody se sazbou až dva roky na tvrdo,
  v případě že vás zadrží, trestný čin zbavení osobní svobody
  3 – 8 let na tvrdo, Pánové a dámy zachování osobní svobody a dustojnosti je zakotveno v ústavě.

 • Asi to bude vše tím, že Electroworld si snižuje svoji úroveň tím, že se bezdůvodně zbavuje a propouští schopné lidi a podrazáky a lidi neschopné si ponechává. Teď píši konkrátně o Brně. No, pokud je "přítel" na ředitelství… pal i lempl má větší šanci než ten, co pro společnost udělal hodně dobrého, užitečného. Takže, chyba je v tom, že do vedení Electroworldu se dostali Ti, co by měli spíše prodejnu poklízet než vést!!!!!

 • Asi to bude vše tím, že Electroworld si snižuje svoji úroveň tím, že se bezdůvodně zbavuje a propouští schopné lidi a podrazáky a lidi neschopné si ponechává. Teď píši konkrátně o Brně. No, pokud je "přítel" na ředitelství… pak i lempl má větší šanci než ten, co pro společnost udělal hodně dobrého, užitečného. Takže, chyba je v tom, že do vedení Electroworldu se dostali Ti, co by měli spíše prodejnu poklízet než vést!!!!!

 • Já mám velice pěknou zkušenost s panem vedoucím v prodejně Electroworld v Brně, v oddělení bílé techniky. Odborný přístup pana Šebesty při nákupu mě překvapil. I když je mi již přes 50 let a setkal jsem se s ledasčím. Tento člověk je odborník a na správném místě. Přeji této prodejně více takových schopných odborníků jako je pan Šebesta – vedoucí bílé techniky.

 • [2] to mi připomíná nejmenovaného policejního prezidenta: "kdo má čisté svědomí, nemusí se bát odposlechů telefonu".

 • Souhlasim… je to trubka !!! Slušný člověk výjde vstříc ochraně proti grázlům a zlodějům…

 • Plně souhlasím, to co se teď děje v Brně je katastrofa.
  Neschopné podrazáky a donašeče si tam pan ředitel drží a schopné lidi vyhazuje jenom proto,že nemají stejný názor.
  Tento pan ředitel nemá na tomto místě co dělat (myslím tím pana Šimka)doufám,že už to někomu v Praze dojde a vykopnou ho tak jako on po svém lednovém nástupu do Brna začal vykopávat lidi,kteří se mu názorově postavili.
  Člověk náladový bez smyslu pro spravedlnost opravdu na tomto místě nemá co dělat!!!!

 • souhlasím s první částí konstatování i s druhou. O všem ta druhá platí především na autora komentáře.

 • tak se nechte vysvléct! s vámi tak do pr… a ne ke svobodě.