eBay koupí Skype za 4,1 mld USD

Tak už je to dopečeno. eBay kupuje Skype a to za hromadu peněz – 4,1 mld USD (možná levněji, jsou tam výkonnostní prémie). Napsal jsem o tom obsáhlejší referenci, protože osobně si myslím, že cena je až příliš vysoká. Já bych to za to nedal – a taky nedal…

K pozornosti zájemcům o VoIP doporučuji open-source program OpenWengo. Umí SIP, podporuje videotelefonni a je vůbec povšechně zajímavý. Hlavně svojí otevřeností.

Tím je VoIP dnešek snad uzavřen…

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

4 komentáře

  • někdo ti tam v diskusi píše, že se asi redakce stydí za autory a já se přidávám – nikde jsem tam nenašel kdo ty články píše, možná by to chtělo je na to upozornit. Jinak na Mobilringu jsem byl dnes poprvé a moc se mi líbí, zejména hláška "one ring to rule them all", doufám že pak nebude platit "and to the darkness bind them" 😉

  • ještě mě napadla jedna věc – myslíte si, že je náhoda, že Skype byl prodán jen pár dní poté, co na tento trh vstoupil Google? Dříve nechtěli majitelé Skype prodat a čekali až co nejvíc naroste, teď mají ale před sebou potenciálně velmi silného konkurenta, který je schopen je během dvou měsíců rozšlapat, bude-li chtít. V této souvislosti mi ona mnohamiliardová investice připadá ještě méně logická.

  • [2] No nemyslím si, že kšeft za 4,1TUSS jde sehnat ze dne na den, takže souvislost s Google nevidím. Na základě zkušeností s  Kazaa steně tak u Skype podle mne bylo od počátku jasné, že se podnik těsně před kulminací prodá. Ačkoli křivka zájmu stále ještě strmě rostla, pokud jde o prachy, tak se z něj asi už více vytřískat nedalo. Gratuluji autorům:-) Musím se přiznat, že mne momentálně nenapadá aplikace, která by mohla být tučná jako Skype. Snad zbývá nějaká nová verze internetu, nebo nový Tax Free OS který ze dne na den by přewálcoval wokna….

  • Nejlevnější Skype telefony najdete na http://www.skype-cz.com

    Ceny již od 630,- Kč