Dvě mesh řešení od Telabria a Sensoria

Patrick Zandl · 19. leden 2005

Na veletrhu CES hned několik firem představilo svá mesh řešení pro samoorganizující se sítě. Já jsem vybral dvě, které mi přijdou dotažené do konce a také se mi zdá, že již opustily prototypové stádium.

Telabria

Řešení firmy Telabria se jmenuje Telabria CampusMesh a jak vidno z názvu, je určena pro tvorbu kampusových sítí, kombinovaných vnitřních i venkovních. Přenosová rychlost dat je klasické géřko, tedy 54 Mb/s, k dispozici jsou venkovní prvky AP300 outdoor mNode pro propojování budov a vnitřní prvky AP200 indoor mNode pro propojování v budovách. Na tvorbě tohoto řešení Telabria spolupracovala s Intelem. Web společnosti a podrobnosti jsou zde.

Sensoria

Sensoria enroute400

Druhou společností nabízející mesh řešení je Sensoria a její produkt EnRoute400. Ten je béčkový, 11 Mb/s, určený je spíše pro tvorbu průmyslových a bezpečnostních sítí sloužících k ovládání zařízení, přenosu strážního videa atd. To mi přijde jako smysluplné a perspektivní zařízení, protože potřeba takových sítí roste, rychlost u nich nebývá tak důležitá jako bezpečnost a jednoduchost instalace. Web společnosti je zde.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook