Dvě mesh řešení od Telabria a Sensoria

Na veletrhu CES hned několik firem představilo svá mesh řešení pro samoorganizující se sítě. Já jsem vybral dvě, které mi přijdou dotažené do konce a také se mi zdá, že již opustily prototypové stádium.

Telabria

Řešení firmy Telabria se jmenuje Telabria CampusMesh a jak vidno z názvu, je určena pro tvorbu kampusových sítí, kombinovaných vnitřních i venkovních. Přenosová rychlost dat je klasické géřko, tedy 54 Mb/s, k dispozici jsou venkovní prvky AP300 outdoor mNode pro propojování budov a vnitřní prvky AP200 indoor mNode pro propojování v budovách. Na tvorbě tohoto řešení Telabria spolupracovala s Intelem. Web společnosti a podrobnosti jsou zde.

Sensoria

Druhou společností nabízející mesh řešení je Sensoria a její produkt EnRoute400. Ten je béčkový, 11 Mb/s, určený je spíše pro tvorbu průmyslových a bezpečnostních sítí sloužících k ovládání zařízení, přenosu strážního videa atd. To mi přijde jako smysluplné a perspektivní zařízení, protože potřeba takových sítí roste, rychlost u nich nebývá tak důležitá jako bezpečnost a jednoduchost instalace. Web společnosti je zde.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

1 komentář

  • Porad se mi nedari dopatrat na webech mesh firem nektere detaily. Vetsinou maji peknou maluvku, kde vysvetli co je mesh, ale nikdy uz neukazou, kolik ma napr. uzel radii, jak resi interferenci, nejake vykonostni rozbory.

    Prave vykon si myslim ze je slabinou techto siti. Me prijde, ze oproti dobre strukturovane stromove strukture to musi byt vykonostne o dost slabsi. Zvlast pokud ma uzel jen jedno radio. Mohlo by byt zajimave cpat provoz vice cestami (a zaroven vice radii), Patriku vis o nejakem takovem reseni?