Dva pěkné mobily: Samsung SGH-D410 a NEC fotoaparát s GSM


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Dneska jsem si pro váš našel dva hezké mobilní telefony. Tím prvním je Samsung SGH-D410 Samsung sghi410a Samsung jej právě představuje na asijském CeBitu. Jde o triband telefon s integrovanou VGA kamerou, která umí fotografovat v rozlišení 640×480 a také umí ukládat videozáznam až o třicetivteřinové délce. Trochu problém je, že narozdíl od fotek neumí video přidat telefon do MMS zprávy.


TFT displej o 260 000 barvách má rozlišení 176 x 220 bodů  a váha zařízení je 116 gramů, rozměry 98mm x 49mm x 24mm.


Tahle hračka má 10 MB RAM, z toho tři mega jsou pevně alokované pro video, další tři pro fotky a zbytek je pro MMS, Java hry a další záznamy. Líbí se mi, připomíná mi to vylepšenou Nokia 7650. V tomto případě ale nejde o telefon vybavený chytrým operačním systémem, jde o normální Samsung proprietární software, tedy jde o potenciální problém 🙂 Díky tomu ale také telefon ani nemá slot pro paměťovou kartu.


Druhá hračka je od NECu a firma tentokrát vzala propojení fotoaparátu s mobilem hezky z druhé strany. Místo toho, aby vzala jako základ nějaký GSM mobil a do toho se snažila nacpat čočku, vzala normální fotoaparát, tomu přidala GSM modul a klávesnici, strčila to do krabice a poslala do Číny, kde se tahle kombinace bude prodávat. Rozměry 85 * 54 * 8.6 mm a váha 70 g.


NEC GSM


Kromě toho, že telefon podporuje WAP a GPRS jsem bohužel zbytku nerozuměl, japonské tiskové zprávy mi dělají trochu problémy. Ale zato je tam další hromada obrázků, jak se s fototelefonem pracuje, jen by mne ještě zajímalo, jaké rozlišení zvládá… zdroj: TZ NEC(japonsky) 

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.