Druhá generace Tamagoči přichází – s infraportem


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Tamagoči byl kdysi velký hit – japonský hračkářský gigant Bandai jich od roku 1996 prodal přes 40 milionů kusů. Princip hry je jednoduchý – máte svoje digitální zvířátko, o které se Tamagoči 2004staráte. Nu a nyní přichází druhá generace Tamagoči a znovu se jí předpovídá megaúspěch. Druhá generace Tamagoči je totiž vybavena infraportem a dva tamagočiové se mohou díky tomu navštívit a seznamovat.


Nový Tamagoči má být na japonském trhu v březnu a cena by měla být v přepočtu okolo 500 Kč. Bude to opravdu megaúspěch? Inu, různé klony tamagoči jsou dostupné například v mobilních telefonech Samsung, jenže až doposud šlo o izolované tvorečky a možnosti propojení vypadají pro uživatele podstatně zajímavěji. Původní tamagoči totiž trpěl tím problémem, že rychle zaujmul, ale záhy byl jednotvárný a omrzel. Infraport tolik interakce ale zase nenabídne, ovšem tamagoči v mobilu jako real-time strategie pro mládež, to už by bylo něco jiného…;)
Zdroj: Tamagoči Bandai web.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.

7 komentářů