Drobky: Zátah na UPC Chello piráty, WiFi gateway Signull. Upgrade na vysoké rychlosti dle 802.11n letos nebude

Patrick Zandl · 18. leden 2004

Nedělní várka drobků z internetu začíná zátahem UPC proti pirátským připojením na Chello. Naštěstí jde o Slovensko. Prvotní zdroj zprávy je ze Živě.sk: Polícia zadržala pirátov, ktorí sa nelegálne pripájali na internet cez chello. A na Markoff.tk se můžeme dočíst další zamyšlení nad případem - podle Markoffa snad nešlo o zatýkání lidí, kteří se mezi sebou routerem podělili o připojení, ale o lidi, kteří se připojili úplně na černo tak, že se připojili na rozvod TV a sami si připojení zprovoznili. To zní smysluplně, protože dělat prohlídku sedmi bytů na základě toho, že si rozvedli internet Chello ethernetem by mi přišlo dost drsné.

Americká firma Signull nabízí zajímavou gateway pro WiFi sítě. Jmenuje se Signull G2 Access Gateway a nabízí kompletní řešení zpoplatnění přístupu k WiFi, řízení šířky pásma a další lahůdky. Tiskovou zprávu najdete zde. Jde o další komplexní řešení připojování do WiFi sítí pro malé hotspoty (například v kavárnách atd).

Firma Broadcom, významný výrobce WiFi čipů, na CES veletrhu prohlásil, že čip pro vysokorychlostní 802.11n standard rozhodně nepříchází letos v úvahu. 802.11n by měl nabízel rychlosti až 320 Mb/s (více například zde na Technetu) a standardu se podle všeho nedočkáme před říjnem 2005, kdy má IEEE naplánované schválení. To ale také může znamenat všechno možné, včetně odkladu na rok 2006 (málokterý standard stihl termín včas)...

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook