Drobky: zajímavé nové servery na českém internetu


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Vyrojilo se několik zajímavých serverů na českém internetu a tak je tu chci poodkazovat.

Server o bluejackingu najdete na bluejacking.cz – je to instalované diskusní fórum, ale pěkný český zdroj.

Radek Hulán dokončil přeměnu svého Nucleus eXtreme Edition na Blog:CMS – udělal pro nový systém i nový web, hezoučký, ovšem celý anglicky.

Dalším zajímavým serverem je Nový den. Jde o agregátor zpravodajství (politika, ekonomika, sport) s analýzou důležitosti a příbuznosti zpráv, tedy ne jen hloupoučké načtení zdrojů, jak jsme zvyklí z starších agregátorů. Podobně to dělá i Přehled.net – ten se ovšem zaměřuje na techniku. Jak se tak dívám na ten design, dělá sakra hodně. Nechtěli byste se někdo podílet na změně designu Přehled.net – ať také vypadá k světu? Kdyžtak pište…

Dneska také Nokia představuje pětici nových mobilů – každou chvíli by měly být venku obrázky a specifikace.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.

2 komentáře

  • hmm, ten Nový den je fakt hezkej a navíc pure css a perfektní html. Ještě by měl dodělat grupu IT a prehled.net zapomenu 😉
    Krom toho jsem zjistil, že autor Jirka Lahvička pracuje o dvě patra výš 😉

  • hm na dnesnom marigolde a novom designe pre ten nucleus je vidno jednu chybu – proste jeden kod a vymenou jpegov sa akoze urobi novy design. Ma to za nasledok to, comu sa neskor hovori – "je to na jedno kopyto". Zacina to byt nie prilis pozitivnym prikladom (nie zly design, len privela webov, co sa na seba podobaju ako plagiaty seba samych).