Drobky: Wireless Broadband Access Task Force, server o techno hodinkách, recenze DLink DWL 900+ a WiMax

Patrick Zandl · 6. květen 2004

Včera jsem psal o tom, že FCC intenzivně hledá volné frekvence pro licencované i nelicencované spektrum. Pokud vás to více zajímá, zde jsou stránky FCC Wireless Broadband Access Task Force, která má hledání dalších spekter na starosti. Hezký komentář je na The Feature od Carlo Longino.

Na stránkách Wifionline.net najdete českou recenzi na DLink DWL 900+. V tomto případě jde o vlastní recenzi serveru, ten zatím přebíral materiály prakticky výhradně od jinud.  

ISDN server znovu ostří na WiMAX - je tu článek o předpovědích a siláckých řečí výrobců okolo WiMaxu.

Zajímají vás technohodinky, hodinky s telefonem, televizí, USB flash diskem a podobnými hračkami a legráckami? Doporučím vám server WristDreams, je tam na co se dívat a o čem si číst. Například o tom,jak se vyvíjely hodinky s mobilem u Samsungu a jak vyšuměly do ztracena.

Pro zájemce o poučení o tom, co je to RSS, doporučuji tuto českou stránku na AkaMonitoru. Vše podrobně vysvětleno, zdokumentováno a prolinkováno. A stará dobrá otázka - proč umřel PointCast a o pár let později se RSS chytlo? Podle mne hlavně proto, že málokdo chtěl číst zprávy ve screensaveru. A navíc tehdy neexistovalo tolik oborově zaměřených serverů, které by bylo potřeba sledovat. RSS přišlo s logičtějším čtením v jednoduché aplikaci, s upozorněním na nové zprávy maličkým okénkem a také v době, kdy je spousta malých, málo updatovaných a přitom extrémně zajímavých zdrojů.

Na Mobil.cz vyšlo vyhodnocení soutěže v Java programování, o jiné jsem psal včera a ta teprve začíná, takže máte šanci. Kromě toho zde pokračuje praktický seriál o výstavbě komunitní WiFi sítě kapitolou testování a náklady. A Mobility mají vycházet ve větším rozsahu, na lepším papíře a s pořádnou vazbou za stejnou cenu, taky dobrá zpráva. Škoda, že u nás v Bille nemají katalog mobilů, jinde si nevzpomenu, že jsem si ho chtěl koupit.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook