Drobky: WiFi do mobilů, Navini konvertovalo k WiMaxu

Avaya, Motorola a Proxim pracují společnými silami na telefonu, který by uměl přepínat hlasové hovory (vedené via VoIP) z WiFi sítě do mobilní sítě v případě, že by vypadl z pokrytí WiFi. Vtip je v tom, že nový telefon (určený pro „enterprise market“) bude pracovat pouze s 802.11a. Důvod je údajně prostý – kapacita. Zatímco 802.11b má pouze tři nepřekrývající se kanály a zvládá tedy cca 6-8 hlasových hovorů najednou, 802.11a má kanálů 21 a může přenést řádově 25 hovorů.
Zdroj: PCWorld.com – Combo Wi-Fi, Cell Phone Coming Soon

Navini konvertuje k WiMaxu – ačkoliv ještě nedávno podporovalo 802.20 zvaný Mobile-Fi. Zpráva je už chvilku stará, ale zapoměl jsem na ni. Důvodem konverze Navini je oficiálně 802.16e, tedy mobilní standard WiMaxu, přičemž Navini samo sebe deklaruje jako firmu zaměřenou na mobilní broadband – a éčkový WiMax mu v tom případě jako obecně podporovanější technologie příjde zajímavý…
Zdroj: TechWeb – Navini Dumps 802.20 Mobile Broadband For WiMax

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

2 komentáře

  • co se týče toho proximu, motoroly a avaya – to je hodně staré, už na tom dělají rok a půl (tehdy jsem pro ně ještě dělal, tak si to pamatuji)
    http://www.proxim.com/about
    protože napsali No details on pricing or a launch date were available tak se zřejmě jedná jen o PR zprávu, aby vůbec něco napsali.

  • asi ano, ale teď se zatvářili, že to bude více soon než před tím.. tak zvidíme [1] 🙄