Drobky všeobecně bezdrátovo-mobilně a internetově formou linků…

Patrick Zandl · 19. srpen 2004

Dneska nemám náladu nic na weblog psát, mám hromadu psaní v práci a podobných záležitostí, takže se omezním na stručné odkazy na témata, která bych rád sám zpracoval, jenže jaksi nezbyl čas a chuť a přitom je škoda, aby to zapadlo.

Modifikace routeru Linksys WRT54G (moje oblíbené téma). Tady najdete návod, jak k němu přidělat seriový port (více by se mi hodil paralelní nebo USB, ale to jsem nenašel). A tady je další šikovná diskuse věnovaná modifikacím firmware tohoto routeru.

Skype Gives Telcos a Wake-Up Call ( E-Commerce News: Networks) - podtitulek bych dal Too much hype about Skype. Dále pokračuji svými oblíbenými blogery / esejisty: Om Malik on Broadband: Revolution will be blogged! a Clay Shirky: The Possibility of Spectrum As A Public Good.

Na Handango jsem našel PDFko se seznamem nejprodávanějšího mobilního software pro PDA a mobily - doporčuji všem kontenťákům k prostudování. Best Handango mobile software.

A pokud máte RealPlayer pro přehrávání RM videa a chcete si nostalgicky zavzpomínat na staré časy, podívete se na tenhle Videoarchiv CT. Je tu i MP3 s proslulým projevem Milouše Jakeše z Hrádku.

A na závěr pikantní problém z Jižní Koreii - knihkupci se zde rozčilují, že si lidi fotí pasáže knih fotomobilem a pak si je doma stáhnou do počítače a čtou nebo vytisknou. U některých mobilů to jde číst slušně i na displeji. Prý je to tím, že knihy jsou drahé a fotomobily levné. Tomu říkám protiklad vyspělých technologií - pořídíte si drahý mobil, abyste mohli levně číst knihy... South Koreans using camera phones to photograph textbooks.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook