Drobky všeobecně bezdrátovo-mobilně a internetově formou linků…

Dneska nemám náladu nic na weblog psát, mám hromadu psaní v práci a podobných záležitostí, takže se omezním na stručné odkazy na témata, která bych rád sám zpracoval, jenže jaksi nezbyl čas a chuť a přitom je škoda, aby to zapadlo.

Modifikace routeru Linksys WRT54G (moje oblíbené téma). Tady najdete návod, jak k němu přidělat seriový port (více by se mi hodil paralelní nebo USB, ale to jsem nenašel). A tady je další šikovná diskuse věnovaná modifikacím firmware tohoto routeru.

Skype Gives Telcos a Wake-Up Call ( E-Commerce News: Networks) – podtitulek bych dal Too much hype about Skype. Dále pokračuji svými oblíbenými blogery / esejisty: Om Malik on Broadband: Revolution will be blogged! a Clay Shirky: The Possibility of Spectrum As A Public Good.

Na Handango jsem našel PDFko se seznamem nejprodávanějšího mobilního software pro PDA a mobily – doporčuji všem kontenťákům k prostudování. Best Handango mobile software.

A pokud máte RealPlayer pro přehrávání RM videa a chcete si nostalgicky zavzpomínat na staré časy, podívete se na tenhle Videoarchiv CT. Je tu i MP3 s proslulým projevem Milouše Jakeše z Hrádku.

A na závěr pikantní problém z Jižní Koreii – knihkupci se zde rozčilují, že si lidi fotí pasáže knih fotomobilem a pak si je doma stáhnou do počítače a čtou nebo vytisknou. U některých mobilů to jde číst slušně i na displeji. Prý je to tím, že knihy jsou drahé a fotomobily levné. Tomu říkám protiklad vyspělých technologií – pořídíte si drahý mobil, abyste mohli levně číst knihy… South Koreans using camera phones to photograph textbooks.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

2 komentáře

  • Trapně se opakuju, ale tenhle archiv,který byl Vámi zmíněn v jednohubkách už má ČT minimálně několik měsíců, a ne že ho spustila v těchto dnech… To tedy nepíšete Vy, alébrž Technet. Jak na to jenom přišli?

    Videoarchiv České televize spuštěn
    20. 8. 2004 10:01 – Česká televize na svých stránkách zprovoznila videoarchiv. Ten obsahuje ukázky některých dobových pořadů – například zpráv, soutěží, ale i reklam (populární pan Vajíčko) či několik videoklipů. Poslechnout si můžete také projev Milouše Jakeše z Červeného Hrádku.
    Zdroj: Marigold, ČT

  • [1] to já nevím, jak na to přišli, já jsem ho sem jen zalinkoval, protože mi to k výročí osvobození od oportunistického sionismu 1968 přišlo vhodné zmínit, navíc jsem na něj narazil nedávno…