Marigold.cz » Drobky všeobecně bezdrátovo-mobilně a internetově formou linků…
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Dneska nemám náladu nic na weblog psát, mám hromadu psaní v práci a podobných záležitostí, takže se omezním na stručné odkazy na témata, která bych rád sám zpracoval, jenže jaksi nezbyl čas a chuť a přitom je škoda, aby to zapadlo.

Modifikace routeru Linksys WRT54G (moje oblíbené téma). Tady najdete návod, jak k němu přidělat seriový port (více by se mi hodil paralelní nebo USB, ale to jsem nenašel). A tady je další šikovná diskuse věnovaná modifikacím firmware tohoto routeru.

Skype Gives Telcos a Wake-Up Call ( E-Commerce News: Networks) – podtitulek bych dal Too much hype about Skype. Dále pokračuji svými oblíbenými blogery / esejisty: Om Malik on Broadband: Revolution will be blogged! a Clay Shirky: The Possibility of Spectrum As A Public Good.

Na Handango jsem našel PDFko se seznamem nejprodávanějšího mobilního software pro PDA a mobily – doporčuji všem kontenťákům k prostudování. Best Handango mobile software.

A pokud máte RealPlayer pro přehrávání RM videa a chcete si nostalgicky zavzpomínat na staré časy, podívete se na tenhle Videoarchiv CT. Je tu i MP3 s proslulým projevem Milouše Jakeše z Hrádku.

A na závěr pikantní problém z Jižní Koreii – knihkupci se zde rozčilují, že si lidi fotí pasáže knih fotomobilem a pak si je doma stáhnou do počítače a čtou nebo vytisknou. U některých mobilů to jde číst slušně i na displeji. Prý je to tím, že knihy jsou drahé a fotomobily levné. Tomu říkám protiklad vyspělých technologií – pořídíte si drahý mobil, abyste mohli levně číst knihy… South Koreans using camera phones to photograph textbooks.

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 8:45 - Líbil se článek?

komentáře 2

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...


2 komentáře »

 1. Trapně se opakuju, ale tenhle archiv,který byl Vámi zmíněn v jednohubkách už má ČT minimálně několik měsíců, a ne že ho spustila v těchto dnech… To tedy nepíšete Vy, alébrž Technet. Jak na to jenom přišli?

  Videoarchiv České televize spuštěn
  20. 8. 2004 10:01 – Česká televize na svých stránkách zprovoznila videoarchiv. Ten obsahuje ukázky některých dobových pořadů – například zpráv, soutěží, ale i reklam (populární pan Vajíčko) či několik videoklipů. Poslechnout si můžete také projev Milouše Jakeše z Červeného Hrádku.
  Zdroj: Marigold, ČT

  Comment by Kuba — 20.8.2004 @ 19:50

 2. [1] to já nevím, jak na to přišli, já jsem ho sem jen zalinkoval, protože mi to k výročí osvobození od oportunistického sionismu 1968 přišlo vhodné zmínit, navíc jsem na něj narazil nedávno…

  Comment by tangero — 22.8.2004 @ 21:55

Přidejte komentář