Drobky: VoIP, WiFi čipset na 140 Mb/s a další

Patrick Zandl · 8. leden 2004

V Praze je mlha, snížek, v tom všem abych vyrazil do práce, jsem zvědav, kolik bouraček potkám...

Na serveru Mobil.cz Petr Nachtmann píše o tom, co nás letos čeká v oblasti internetové telefonie. Doporučuji, jsou to hezky telegraficky seřazené trendy, o kterých je dobré vědět a mít je takto formálně sepsané.

Na Světu sítí najdete článek o Cisco upgrade na 802.11g - Společnost Cisco rozšiřuje možnosti bezdrátových produktů Aironet 1x00 o 802.11g.

DigiWeb zase píše, že Maďarsko zakázalo focení mobilem na veřejnosti. Maďarský ombudsman A.Péterfalvi vydal v prosinci nařízení, podle kterého může být každý, kdo fotografuje na veřejnosti, potrestán pokutou nebo i ročním vězením. Rozhodnutí reagovalo na kampaň mobilního operátora, která vyzývala k vyfocení muže či ženy ...

Firma GlobespanVirata ohlásila, že její čipset pro WiFi nabídne rychlosti až 140 Mb/s. Tato čipová sada se jmenuje PRISM Nitro MX Xtreme Multimedia. Zdroj: 80211Planet.

Na TechNetu zase píší o významném upgrade pro MiniDisc od Sony. Sony vyvinula nový Minidisk, na který se vejde až 40 hodin hudby, firma toho dosáhla vyšší hustutou záznamu. Zdroj: TechNet.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook