Drobky: SpaceShipOne uspěl, ČTÚ se nelíbí podivné antény pro TV. A zazvoníte a spadne letadlo… :)


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


První soukromý kosmický let na suborbitální dráhu dopadl dobře a SpaceShipOne překonal 100 km výšky nad zemským povrchem. Je zajímavé, jak málo pozornosti tak důležité události mainstreamová média věnují. Žádné přílohy, rozhovory a online chaty s konstruktéry, zatímco xichty SuperStar jsou všude. Přitom jestli se má do vesmíru létat za 100 000 USD v roce 2010, tak máme nejvyšší čas začít šetřit 🙂 Podrobnosti anglicky SanDiegoOnline, česky u Maléra a také na ŽivěTechnetu

SpaceShipOne

Na VÚČAKO se dnes věnují výsledkům šetření TV antén. S těmi měl Eurotel problémy, protože lidé si stěžovaly, že jeho CDMA ruší příjem TV. Ukázalo se, vcelku bez překvapení, že s těmi anténami, jaké se používají a prodávají, by příjem rušilo i hlasitější pískání. Zde přímo komentář ČTÚ. Tak snad je to nejhorší za Eurotelem a CDMA bude konečně na červenec spuštěno…

Připomíná mi to jednu reportáž v TV zprávách, kterou jsem nedávno viděl. Byla o bezdrátových zvoncích pracujících na frekvenci určené pro komunikaci pozemního stanoviště s letounem (v rámci NATO). Reportáž mírně podsouvala, že nechybí mnoho a letadlo při zazvonění prostě spadne. Čekám, kdy uvidím reportáž, jak tyto NATO-nebezpečné zvonky hromadně skupují spoluobčané arabského vzezření a pašují je do Iráku.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.

4 komentáře

  • Info o SS1 bych rozhodně ještě doplnil o http://spaceflightnow.com/s

  • lidé si stěžovaly

  • Já se přidávám, "lidé si stěžovaly" je relativně silná káva , ale na druhou stranu je to milionkrát lepší než ožralej přejet nějaké dítě….

  • Nevím, co je VÚČAKO – Výzkumný ústav české akademie kouzel?
    „lidé si stěžovaly“ mě taky dostalo, ale ne tolik jako můj DIGI TV systém, který prostě selže při každém dešti, takže kdyby mi při dešti ještě někdo hvízdal….