Drobky: SocioWare pro televizi, DrizzleCast a Lan-o-Vision

Patrick Zandl · 6. duben 2005

A zase malá přehlídka drobků a zajímavostí, které by u mne jinak zapadly.

Společnost NuParadigm dělá docela zajímavý software třeba pro workflow firemních dokumentů. Aby se ale zvýraznili, vypustili do světa zdarma zajímavý podcastingový software DrizzleCast pro Windows. Zajímavý je mimo jiné i tím, že používá technologii Microsoft BITS pro regulaci stahování v nevyužitém pásmu. A pokud si vzpomínáte na Pointcast a je vám líto, že nemůžete mít RSS zdroj jako screensaver, zkuste tamtéž RSS Screensaver.

Lan-o-Vision je zase něco jako iTunes pro video v oblasti sdílení. U iTunes můžete po LAN sdílet s kolegy hudbu, s Lan-o-Vision můžete sdílet filmy (po lance). Kolegové si je od vás mohou streamovat, nemohou si je ale stahovat.

Jak by mohl vypadat socioware pro televizi a set-top boxy? Na serveru Plasticbag o tom najdete obsáhlý a dobrý článek včetně velké PDF verze. Vzhledem k tomu, že řada domácností začíná mít (alespoň v USA) broadband přípojku, proč byste si třeba nemohli nadefinovat seznam přátel a vidět, jakému pořadu v TV dávají přednost a právě se na něj dívají a tím se inspirovat? Super myšlenka pro zemi, kde je nepočítaně TV kanálů, ale co u nás, kde si můžete vybrat mezi stořiaosmdesátým pokračováním zvířecího detektiva, zábavnou šou, druhou zábavnou šou a přenosem koncertu velmi vážné hudby... Tady by spíše pomohl nějaký TiVo set-top box. Proč to u nás ještě není? Ale i tak článek doporučuji...

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook