Drobky: SocioWare pro televizi, DrizzleCast a Lan-o-Vision

A zase malá přehlídka drobků a zajímavostí, které by u mne jinak zapadly.

Společnost NuParadigm dělá docela zajímavý software třeba pro workflow firemních dokumentů. Aby se ale zvýraznili, vypustili do světa zdarma zajímavý podcastingový software DrizzleCast pro Windows. Zajímavý je mimo jiné i tím, že používá technologii Microsoft BITS pro regulaci stahování v nevyužitém pásmu. A pokud si vzpomínáte na Pointcast a je vám líto, že nemůžete mít RSS zdroj jako screensaver, zkuste tamtéž RSS Screensaver.

Lan-o-Vision je zase něco jako iTunes pro video v oblasti sdílení. U iTunes můžete po LAN sdílet s kolegy hudbu, s Lan-o-Vision můžete sdílet filmy (po lance). Kolegové si je od vás mohou streamovat, nemohou si je ale stahovat.

Jak by mohl vypadat socioware pro televizi a set-top boxy? Na serveru Plasticbag o tom najdete obsáhlý a dobrý článek včetně velké PDF verze. Vzhledem k tomu, že řada domácností začíná mít (alespoň v USA) broadband přípojku, proč byste si třeba nemohli nadefinovat seznam přátel a vidět, jakému pořadu v TV dávají přednost a právě se na něj dívají a tím se inspirovat? Super myšlenka pro zemi, kde je nepočítaně TV kanálů, ale co u nás, kde si můžete vybrat mezi stořiaosmdesátým pokračováním zvířecího detektiva, zábavnou šou, druhou zábavnou šou a přenosem koncertu velmi vážné hudby… Tady by spíše pomohl nějaký TiVo set-top box. Proč to u nás ještě není? Ale i tak článek doporučuji…

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

4 komentáře

  • diky, ten rss screensaver ma neco do sebe, Pointcast jeste pamatuju, to byly casy…

  • Ad TiVo, take se celkem divim jaktoze to tu jeste neni. Nebo je? Stolni prehravac divx je uz pomalu na kazdem kroku, ale neco promakanejsiho jako TiVo jsem zatim nezahledl…

  • [2] naklady na vyvoj vs cena vs pocet potencialnich zakazniku ?

  • [3] Ad vyvoj – no zacinat od piky, byt treba nejakym stavajicim opensource resenim, navic jen pro CR je samozrejme nerealne, ale treba jen lokalizace stavajiciho TiVa?

    Koncova cena – v zemi televizi zaslibene jej maji za sto babek, lepsi verze za dve ste a dve ste padesat. Myslim ze to je i u nas prijatelne.

    Pocet potencialnich zakazniku – 10M? ;-). Problem ale vidim hlavne v tom, ze aby to fungovalo jak ma je treba udrzovat pri zivote sluzbu – updatovat informace o programech atd. To bude mit nejake relativne fixni naklady, na ktere je potreba nejake minimum odberatelu – cili problem vejce a slepice.