Marigold.cz » Drobky: seznam MVNO, blogy rostou, český podcast a další drobky
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Narazil jsem na skvělý seznam MVNO, Mobile Virtual Network Operators – virtuálních mobilních operátorů (těch, co nemají mobilní síť, ale pronajmou si ji a tváří se, jako by ji měli). Takoví mají dorazit i k nám, EU chce, aby uvolnění trhu pro MVNO bylo povinné stejně, jako pro alternativní pevnolinkové operátory. Zatím to u nás povinné není a pokud si chcete založit virtuálního operátora, musíte se dohodnout s nějakým vlastníkem místní mobilní sítě. Tenhle seznam vám řekne, kde a jak moc MVNO frčí.

Další zajímavý drobek patří do kategorie vyhledávání knih. Amaztype je služba, kde zadáte, co hledáte a ono vám to na „hromadu, kterou se můžete prohrabávat“ vyhází nalezené knížky (či DVD a CD) z Amazonu.

Na webu Komunikátory.cz najdete odkazy a screenshoty na Windows Mobile 2005 aka Magneto.

První český horký kandidát na podcast jsou stránky audioarchívu Českého Rozhlasu 6. Už by stačilo jen ty MP3 vřadit do zvláštního RSS – neznáte někdo někoho, kdo ty stránky dělá, že bychom ho třebe přemluvili? Je tu dost zajímavé publicistiky, která se hodí (upozornil Bakovský ďábel).

Pokud máte rádi teorii weblogů, podívejte se na článek Anil Dashe The Blog Cycle. Zajímavé shrnutí cyklů, jimiž blogy procházejí. Na Telecom Flashi zase stojí za prolétnutí zrakem článek Still Waiting for the Semantic Web – podtitulek je výmluvnější: Sir Tim Berners-Lee, WWW inventor, says Web evolution is „not fast“.

Když už jsme u těch weblogů, zajímavé zjištění: NY Times jsou předehnány kumulovanou návštěvností blogů umístěných na blogspot.com (free umístění weblogů z Blogger.com). Potvrzuje to srovnání z Alexy. Opravdu ještě považujete weblogy za minoritní záležitost?

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 7:16 - Líbil se článek?

komentáře 2

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...


2 komentáře »

  1. "Opravdu ještě považujete weblogy za minoritní záležitost?"
    Noviny citam v papierovej verzii, webovu verziu 'navstivim' tak raz za mesiac. Blogy citam iba na webe 😉

    Comment by ArthurPhD — 24.3.2005 @ 11:56

  2. […] Tématu blogů se ve svém článku věnoval již Jiří Hlavenka a dnes tak učiní Vojtěch Bednář. Oba se řadí do skupiny uživatelů se střízlivým pohledem. Na druhé straně barikády je například Patrick Zandl, který je vášnivým bloggerem a jeho deníček Marigold.cz dosahuje slušné návštěvnosti. Co si on myslí o blozích celkem jednoznačně prozrazuje závěrečná věta posledních „Drobků“, kde autor zmiňuje srovnání návštěvnosti webových stránek blogspot.com a NY Times: „Opravdu ještě považujete weblogy za minoritní záležitost?“ […]

    Pingback by webblog » Blog Archive » nový text — 8.11.2006 @ 9:27

Přidejte komentář