Drobky: Sexymobil – zachyťte prdelky fotomobilem a weblog J. Schwartze – prezidenta Sunu


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Není nad bulvární nadpis, ale tenhle odkaz se nedal asi jinak nadepsat. Sexymobil.com jsou české stránky věnované zajímavým fotečkám pořízeným mobilním telefonem a vestavěným fotoaparátem. Jak název serveru napovídá, nejvíce jsou samozřejmě vítány lechtivé snímečky. Bohužel fotka se nedá poslat přímo z mobilu, to je podle mne trochu vada, je třeba ji nahrát z počítače (a do něj není u některých telefonů triviální ji dostat). Doporučuji přečíst velmi návodnou sekci Jak na to – zejména doporučení pro focení kalhotek mi přišlo pikantní. Ještě jedna poznámka na závěr: těmito snímky (zadečky, výstřihy atd) zasahuje jejich autor do osobnostních práv člověka a měl by mít svolení od foceného subjektu. Předpokládám, že existence tohoto serveru i u nás trochu více rozproudí diskusi nad tím, co a jak s fotomobily a kde je hranice, kdy, co a jak fotit. Ne snad, že bych očekával vlnu žalob, ale na držkovou může dojít velmi snadno.

Ze seriosnějšího soudku – našel jsem další weblog VIPáka, samozřejmě vipáka celosvětového, ne českého. Jde o Jonathan Schwartze, což je COO a prezident Sun Microsystems. Weblog je ve firemním weblogovacím systému zde. A není to žádné profláklé PíáRko, ale solidní počteníčko – pohled na IT očima někoho, kdo sedí po pravici Páně, řekl bych 🙂

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.

1 komentář