Drobky: robot Aibo dělá vlastní weblog, srážky via MMS a další drobnosti

Patrick Zandl · 19. únor 2004

Lupa dnes přináší článek na téma zrušení CDMA450 Eurotelu Telecomem, je z pera Jiřího Peterky. Jiří Peterka vyslovuje názor, že Telecom ruší projekt CDMA450 kvůli obavám o své ADSL. Takže to nesouvisí s dalajlámou? Další úvahu na téma CDMA přináší MobilManie z pera Jiřího Hlavenky. Ten nabádá k smířlivosti a domnívá se, že strategie Telecomu se teprve vytváří. Doufejme, že má pravdu - musíme si uvědomit, že nové vedení nemá s tím starým prakticky nic společného až na budovu, ve které sedí. A že připravit novou strategii chvíli trvá. No, je to na delší úvahu, budu ji muset sepsat... Jiří Hlavenka měl včera na Živě hezkou úvahu k WiMaxu: Stane se WiMax konečným řešením pro internetovou konektivitu? Já bych znovu před WiMaxem rád varoval: nic z toho, co se slibuje, se ještě nevyrábí, nejsou s tím žádné praktické zkušenosti vyjma reklamních letáčků. Neslibujte si od té technologie spásu, spása se neděje tak snadno!

Když už jsme u Lupy, Rita Pužmanová tu zase má článek o 802.11g technologii, rozebírá, o co je jiná proti béčku. Povinné čtení.

Na stránkách Levi jsem zase našel článek o tom, jak se v Nepálu připojuje vesnice k internetu pomocí WiFi a že je to pěkná legrace, když jim místo střech v cestě signálu vadí velehory. A co že se Levi dalo na žurnalistiku? No, zejména proto, že při projektu se použily antény, které Levi prodává :)

Myslíte si, že když si děláte weblog, tak jste in? Myslíte si, že odesíláním MMS do svého moblogu jste cool a moderní? Tak tu mám delikatesu. Našel jsem weblog, který si dělá robot. Jedná se o psíka Aibo, který se promenáduje po bytě a jednou za čas vyfotí co vidí a pošle to emailem na weblogový server. Páníček mu zatím trochu pomáhá, ale prý za chviličku bude software Aiba doplněný o to, aby fotky pořizoval a odesílal zcela automaticky. Jak by taky ne - Aibo je vybavený fotoaparátem a WiFi připojením. Může se tedy používat výraz moblog nebo weblog? Nebo zavedeme nový výraz roblog? Jen tak na okraj, weblog Aiba je vedený pod weblogem páníčka jménem Phillip Torrone. A jeho weblog a geekovské nadšení stojí rozhodně za shlédnutí. Tomu říkám vybavená domácnost!

Tohle už je možná starší záležitost, ale mne právě zaujala: Český hydrometeorologický institut nabízí možnost odebírat měření z meteorologického radaru jako MMS zprávy. Zatím jen na Oskara, ale ty MMS zprávy vypadají opravdu podařeně a pokud potřebujete znát situaci a vývoj v počasí, je to asi to nejlepší, co jsem viděl. Samozřejmě musíte chápat, že to, co se pohybuje po mapě republiky, je srážková oblačnost. Zdroj: ČHMI.

 A poslední drobnůstka: holografická paměť o kapacitě 1GB, vyvinutá NTT DoCoMo. Zde.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook