Drobky: Oskar chce UMTS, retušovaná fotka ředitele Siemensu, Skype a hlasová schránka a další

Patrick Zandl · 3. únor 2005

ČTÚ včera oficiálně potvrdilo, že Oskar Mobil podal žádost o udělení telekomunikační licence UMTS v rámci prvního stupně výběrového řízení. To by znamenalo, že nakonec je společnost ochotna zaplatit za tuto licenci 2 mld Kč. Gratuluji k odvážnému rozhodnutí, i když je prý spíše výsledkem intenzivních jednání. A škoda, že licence nebude technologicky neutrální.

Rovněž zasedal na ČTÚ řídící výbor zmanipulovaného tendru pro 872 MHz. Netuším na co, údajně "projednal základní dokumenty upravující jeho činnost po dobu trvání uvedeného výběrového řízení." Proč, když už jste vybrali? (info na webu ČTÚ)

Rozesmál mne článek na Chronomagu. Ředitel Siemensu oznamoval další propouštění, k tomu se ale nehodilo, aby měl na ruce drahé hodinky Rolex. Tak mu je vyretušovali. Německá média si toho všimla a propírají to. Holt je třeba rozlišit, k jaké situaci si jaké hodinky vzít.

Skype ve své nové verzi pro Windows má i hlasovou schránku. Zatím se to testuje, posílá se emailem registrační klíč a zprávy se ukládají na Skype server, takže zřejmě do budoucna to bude za poplatek. Podrobnosti na xTel.cz.

Další známý český novobloger - Jiří Palas má svůj blog, rovněž na blogovacím systému Seznamu. Někdy si říkám, že přítomnost prominentních blogerů (jako je majitel firmy) donutí Seznam tento blogovací systém trochu vylepšit.

iAudit zatím rozeslal více jak třicet kódů pro audit weblogů. A už se lidé z iAuditu vyjádřili i k tomu, kde že v tom vidí zisk pro svoji firmu. Nikde - byl to okamžitý nápad a nic je to nestojí (via Oříšek). Prý jsem je na ten nápad přivedl já :) - ha, v čem to já nemám prsty ...

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook