Drobky: Oskar chce UMTS, retušovaná fotka ředitele Siemensu, Skype a hlasová schránka a další

ČTÚ včera oficiálně potvrdilo, že Oskar Mobil podal žádost o udělení telekomunikační licence UMTS
v rámci prvního stupně výběrového řízení. To by znamenalo, že nakonec
je společnost ochotna zaplatit za tuto licenci 2 mld Kč. Gratuluji k
odvážnému rozhodnutí, i když je prý spíše výsledkem intenzivních
jednání. A škoda, že licence nebude technologicky neutrální.

Rovněž zasedal na ČTÚ řídící výbor zmanipulovaného tendru pro 872 MHz. Netuším na co, údajně „projednal základní dokumenty upravující jeho činnost po dobu trvání uvedeného výběrového řízení.“ Proč, když už jste vybrali? (info na webu ČTÚ)

Rozesmál mne článek na Chronomagu. Ředitel Siemensu oznamoval další propouštění, k tomu se ale nehodilo, aby měl na ruce drahé hodinky Rolex.
Tak mu je vyretušovali. Německá média si toho všimla a propírají to.
Holt je třeba rozlišit, k jaké situaci si jaké hodinky vzít.

Skype ve své nové verzi pro Windows má i hlasovou schránku.
Zatím se to testuje, posílá se emailem registrační klíč a zprávy se
ukládají na Skype server, takže zřejmě do budoucna to bude za poplatek.
Podrobnosti na xTel.cz.

Další známý český novobloger – Jiří Palas má svůj blog,
rovněž na blogovacím systému Seznamu. Někdy si říkám, že přítomnost
prominentních blogerů (jako je majitel firmy) donutí Seznam tento
blogovací systém trochu vylepšit.


iAudit zatím rozeslal více jak třicet kódů pro audit weblogů.
A už se lidé z iAuditu vyjádřili i k tomu, kde že v tom vidí zisk pro
svoji firmu. Nikde – byl to okamžitý nápad a nic je to nestojí (via Oříšek). Prý jsem je na ten nápad přivedl já 🙂 – ha, v čem to já nemám prsty …

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

13 komentářů

 • Teda jestli iAudit napsal, že něco VYDÍ, tak hanba jim.

 • [1] vaše starosti bych chtěl mít…

 • A bude mit Oskar take podminku, ze do urciteho data bude muset pokryt nejake uzemi?

 • [2] problém je, že iaudit kód se vkládá jako iframe a to většina super-validních webů nemá ani trošku ráda..

 • Co znamená technologicky neutrální..???

 • Jinak jsem očekával, že se kapku opřete do způsobu získaní licence Oskara.A ono nic,divné…Za to do TMO šijete….., při tom v datech tu konkurenci potřebujem jako sůl, i když ano je to nestandartní.

 • [5] to znamena, ze licence nebude postavena tak, ze je zdaleka nejvyhodnejsi na ni pustit Flarion, coz je spolecnost financne propojena s TMO
  [6] Tangero sije do TMO? Kde? Ano, byl proti tem, co se postavili proti znarodnovani licence na 450MHz patrici CTc. Oskar ziskal UMTS licenci za pomerne normalni cenu (uz holt nebyla ta bublina z dob drivejsich); ze zprav v posledni dobe me prave tato prijde jako nejmene zapachajici baksisem.

 • Rozesmal te Chronomag? Clovece, ani ti nevim proc ale ja mel za to ze cely ten server je tak trosku tvoje prace…

 • [7] Nějak jsem to nepochopil, UMTS a FLARION má něco společného?Respektive Oskar a jeho UMTS bude na někom závislé ???že Flarion a TMO pečou spolu vím, ale proč by musel Oskar kupovat technologii od Flarionu???

  Co to je normální cena…měla být soutěž , o tom není sporu….kdo dá víc vyhráva.

 • [9] Ne, to melo byt k 872MHz. UMTS je UMTS, a i kdyz mozna v nejake dalsi revizi nejake patenty Flarionu pribydou, nejsem Sybila 😉

  K soutezi – mit po republice BTSky na kadym druhym kopci zase taky neni ten nejlepsi napad… myslim, ze kdyz soucasny operator dostane moznost prvni volby, neni to takova hruza. Cena sice je polovicni nez TMO/CTc, ale na dnesnim trhu by objektivne vic nedostali (max. v radu par milionu)

 • [10] Pan Zandl napsal, že je škoda, že licence nebude technologicky neutrální.O to my šlo.Tys asi odpovídal na něco jiného.

 • [11] a jeje, koukam, ze drive pisu, nez premyslim. Omlouvam se, nejak jsem si ty licence pomichal. Tahle sice taky neni neutralni, ale flarion tam opravdu nepatri.

 • [6] Už jsem se ztratil v tom, co se tu píše, že jsem myslel, takže bych rád já řekl, co jsem myslel 🙂

  1) Oskar si kupuje licenci a je to jeho právo. Kupuje ji za cenu, kterou považuji za přiměřenou a chápu, že stát upřednostní posílení fungující firmy před tím, prodat samotnou 3G licenci někomu, kdo by neměl GSM síť – což by mu dělalo značné konkurenční problémy. To, že cena licence je nižší, než před lety pro druhé dva, je prostě osud – cena šla dolů, oskar na to tehdy vsadil a vyhrál. Taky mohla jít nahoru a mohl dělat pápá. Poslední věc k licenci – neměla by být na UMTS, ale obecně na 3G služby, tedy technologicky neutrální. Takhle vystavená licence je OK jen v případě, že budeme udělovat licence i na další 3G sítě, jako je CDMA2000 – ale asi nebudeme 🙂

  2) Tendr 872 MHz – tady nemám nic proti T-Mobile, chová se jako standardní a rozumná firma, tedy tlačí na pilu, kde to jde. Chyba státu a ČTÚ je, že podlehli a udělali mu tendr na míru. Škoda, že regulátor tolik chvatu nedělá ve věcech, které by byly potřeba (namátkou 5GHz licence, která se táhne dva roky).