Drobky: Nová síť wOzNet, první megapixelové GSM Sharp GX30, Eurotel Jukebox


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Na Mobilu vyšel zajímavý článek Petra Nachtmanna věnovaný nové bezdrátové síti wOzNet. Má jít o maličká zařízení, které půjde připevnit na věci, zvířata atd, která bude vybavena GPS a pomocí základnové stanice bude mít síť přehled o tom, kde který čip je. A stojí za tím zakladatel Apple Steve Wozniak, takže to asi nebude úplná bouda. Smůla je, že to pracuje v pásmu 900 MHz (v USA volné).


Vodafone začne od března prodávat první mobilní telefon pro GSM sítě vybavený megapixelovým fotoaparátem. Jde o Sharp GX30 a je vybavený i MP3 přehrávačem a slotem pro SD kartu. Více o něm píšu já na Mobil.cz.


Na MobilManii píše Jaroslav Smola o Eurotel Jukeboxu, distribuci hudby skrze mobilní síť, kterou chystá Eurotel a která je založená na technologii Chaoticomu. Moc detailů tam ještě není, nejsou známy. Mimochodem včera psala MF DNES, že podobnou platformu chystá T-Mobile, hledal jsem v tiskových zprávách, kdo to dodává, ale zatím ji asi nevydali, nic jsem nenašel…

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.