Drobky: newsletter Mobilringu, Skype smlouvá s operátory, Technet via MMS, Eurotel UMTS, WiFi Nikon a další

Dneska nemám na páteční psaní náladu. Máte sedět v práci na zadku a fárat jako já :/ Ale alespoň telegraficky zajímavosti a drobky:

Zajímavá nová služba je na serveru Mobilring.com – rozesílají emailem český newsletter o telekomunikacích, takže si na dvou A4 přečtete, co se stalo zajímavého nového v telco businessu. Asi to zaujme všechny, koho nezaujaly dnešní články na MobilManii a Mobilu (Vyberte si: nejošklivější a nejhorší telefony na našem trhu versus Jaké textovky se perou o váš mobil?) Alespoň nejsem sám, komu chybí telco ekonomika.

Skype se drží strategie rozděluj a panuj. Poté, co německý Vodafone prohlásil, že Skype (resp VoIP) ze svých mobilních sítí vykope, podepsal tento týden Skype dohodu s konkurenčním Eplusem o tom, že tento bude ve své síti Skype podoporovat a to také prostřednictvím flat-rate data tarifu. Detaily zde.

Eurotel chystá UMTS a tisková konference jest příští čtvrtek. Asi se zajdu z vrozené zvědavosti podívat, zajímalo by mne, čím to, že se Eduard Eck nově zamiloval do UMTS, když to nebyla láska na první pohled 😉 Zajímavé je, že Telefonica bude spouštět EV-DO na 450 MHz v Guatemale. Nakupuje se u Nortelu. Detaily.

Červený šéf by mne ušlapal, pokud bych konečně nedal odkaz na jeho hru Politika. Aneb pobavte se na českou politickou scénou, jestli vám ještě přijde k bavení.

A Technet si pořídil zasílání MMS zpráv do systémumobloguje z IFA veletrhu. Gratuluji! Ech. Gratuluji spíš Arthurovi, protože je to první web iDNESu, který jede přes jeho Bloguje.cz. Možná bude migrace z Orisu pokračovat i u dalších webů (třeba bonusweb.bloguje.cz máme už taky) 🙂

Na Pixelmanii zase referují o fotoaparátech Nikon, ve kterých bude vestavěné WiFi. Vážně mne to zaujalo, než jsem zjistil, že to WiFi nebude sloužit k odeslání obrázků přes FTP, ale jen pro odeslání fotek na počítač s proprietárním software. Škoda – ftp ve fotoaparátu a přímé odesílání na server by se mi někdy líbilo …

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

4 komentáře

  • Vím že je to mimo téma, ale určitě jste si všimli, že Vladimír Bílý alias Mr.B končí na GSMWEBU.Nevíte náhodou někdo, k jakému že to jde operátorovi.Bohužel na gsmwebu to neprozradil.

  • tak jsem se tesil na "newsletter o telekomunikacích", ale 80 mesicne za to nedam :-(. Ted bezi zkusebni provoz zdarma.

  • WiFi ve fotoaparátu není nic nového, AFAIK to umí gripy pro Canon 1Ds MII už relativně dlouho.

  • Inspiring quest there. What occurred after? Good luck!

    my web-site: Low T (allthingsfarmer.com)