Marigold.cz » Drobky: Morphos mne zaujal, vzducholodi mají zase nabídnout broadband připojení
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Koupil jsem si nový PC Magazine a protože si jej kupuji především kvůli Dvorakovým sloupkům, hned jsem v něm padl na Dvorakovu chválu operačního systému MorphOS. Zaujalo mne to, podíval jsem se na to, jak MorphOS vypadá a zaujalo mne to ještě více a tak jsem o tom napsal článek na Technet. Dita mi vynadala, že to nikdo nebude číst. Asi nebude – koho by dneska zajímal operační systém vzniklý kdysi pro PowerPC karty na Amigách, ačkoliv je dneska velmi technicky vyzrálý a hezká a má vlastní hardware platformu postavenou na PowerPC.


Jestli chcete vědět, za co se vyhazují peníze, tak se podívejte na projekt Capanina – v tomto případě se vyhodilo 5.6 milionů €. A jak se vyhazují? Ze vzducholodí. V tomto případě jde o vzducholodi umístěné ve stratosféře jako tzv. HAP – High Altitude Platform. Vzducholodi jsou umístěny ve stratosféře a distribuují levné broadand připojení. Toliko teorie, zatím nedistribuují nic a ani nejsou ve vzduchu.


To mne inspirovalo k podobnému business plánu: udělám dohodu s výrobci oblečení a do šatů se budou všívat samoorganizující se síťové přístupové body, takže člověk s sebou vždy bude mít přípojku do broadband wifi a bude stačit, aby kolem něj bylo dost lidí. Jen musím najít formulář, kterým se žádá o dotaci… 

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 9:03 - Líbil se článek?

Zatím bez komentáře

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...


Žádné komentáře »

Přidejte komentář