Drobky: mobil NEC N900, Intel s podporou 802.11g do Centrina. Nokia 6620, japonská mašina na sny. CD přehrávač s podporou Javy

Patrick Zandl · 16. leden 2004

Nokia představila svůj první chystý telefon s podporou EDGE pro americký trh Nokia 6620. Je to snad vůbec první chytrý telefon s EDGE. Oproti 6600 má 6620 také více paměti (12 MB versus 6 MB) o něco rychlejší procesor a nějaké software utilitky navíc (TZ Nokia). GigaOm ale reportuje, že “Nokia phone should be in stores March-April timeframe - no pricing yet.” Telefon se pro americké sítě liší také podporou GSM 850/1800/1900 MHz namísto 900 MHz evropanů.

Tuhle japonskou mašinku na sny jsem nedávno viděl v TV zprávách. V podstatě si vytvoříte model snu a ten do vás pak mašinka v noci nabuší. Jen nevím, zda to fakt k něčemu je. BBCNews: Japan invents the gadget of your dreams. A když jsme u těch japonských vychytávek, tak tohle je displej firmy Shimadzu, který si můžete dát přímo na hlavu před oko a ono to nahrazuje běžný velký displej. Takových věcí už byla hromada prototypů, ale tohle se vyrábí a prodává. Ovšem jen v japonsku.

Philips eXp5371Další vychytávku mám z Evropy - Philips nabízí CD discman s podporou Javy, tedy spíše J2ME. Jmenuje se Philips eXp5371 a můžete si na něj nahrávat a hrát si na něm Java hry. Sun má jistě radost...:)

Intel včera oznámil, že přidává podporu 802.11g do Centrina. Jenže to neudělá zatím vylepšením té čipové sady, ale miniPCI kartou Intel PRO/Wireless 2200BG, jíž se počítač s Centrinem upgraduje. Safra, neujíždí hochům z Intelu trochu vlak? Zdroj: WiFIPlanet. Podpora a/b/g standardů v Centrinu je plánována na léto (už skoro rok).

NEC N900 o velikosti kreditní karty, to je nový GSM telefon s barevným displejem, s váhou 70 gramů a s vestavěným fotoaparátem 300k pixelů. Fajn legrácka, podrobnosti a foto zde.

Hra Sims pro N-Gage je potvrzena. Oficiálně vývoj Sims Bustin out potvrdila Nokia a Electronic Arts (EA). Sims je velmi populární hra, v níž ovládáte človíčky a procházíte s nimi virtuálním životem. Dita ji má ráda, ale nemá N-Gage. Zdroj: AAS

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook