Drobky: Mapa pokrytí Eurotel CDMA, T-Mobile Německo ztratil


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Dovoluji si upozornit na mapu pokrytí Eurotel CDMA sítě, kterou jsem nahodil na Mobil.cz. Také jsem v systému viděl článek o GSM 1X, Kamojedov bude mít radost (nebo taky ne, já ho ještě nečetl, tak nevím).


Sbírku zajímavostí pokračuji zprávou, kterou jsem vyštrachal na německých serverech. V prvním čtvrtletí tohoto roku chtěl německý T-Mobile ukořistit 340 000 zákazníků. Nepovedlo se, získal jen 190 000 klientů. Oproti tomu O2 jich za stejnou dobu získal 400 000. T-Mobile Německo měl koncem roku 2003 celkem 26,3 milionu zákazníků a někteří mu již věští, že záhy přenechá post největšího německého operátora Vodafone. Ostatní operátoři zatím nereportovali.


A jak se to dělá v USA? Verizon Wireless (Verizon a Vodafone joint venture) získal za první kvartál 1,4 milionu zákazníků. ARPU má na 48 USD (Evropští operátoři zpravidla hluboce pod polovinou). Zdroj: The Feature.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.