Marigold.cz » Drobky: AutoCell do NetGearu, Francie dostane WiMax síť, PalmOS pro chytré telefony
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

NetGear nabídl update pro své WiFi produkty WG302 (přístupový bod) a WAG511s (PC karta) o funkci AutoCell. Nové výrobky již funkci AutoCell budou obsahovat automaticky. AutoCell je zajímavá funkce vyvíjená firmou Propagate Networks, která umožní přístupovým bodům a kartám automaticky se naladit na nejlepší frekvenci a zároveň používat optimální vysílací výkon. Funkce má pracovat i ve velmi radiově rušném prostředí, nepotřebuje žádnou centrální správu a řízení kanálů i vysílacího výkonu zvládne zcela automaticky. Podrobnější presentaci najdete zde. Vhodné samozřejmě hlavně pro kancelářské budovy, zajímalo by mne, jak by to dopadlo v outdoor prostředí…

Francouzský Altitude Telecom, který je vlastníkem národní licence v pásmu 3,5 GHz, uzavřel smlouvu s Alvarionem a hodlá pokrýt celou Francii WiMax sítí. Služby bude nabízet hlavně malým a středním firmám. Tisková zpráva zde u Alvarionu.

PalmOS 6.1 - Cobalt

Už v nejbližší době by se měla na trh dostat zvláštní verze PalmOS 6.1 Cobalt pro chytré telefony, která bude podporovat bluetooth, WiFi a samozřejmě GPRS/GSM/CDMA. Podle některých zpráv první smlouvy na použití této verze PalmOS pro své chytrý telefony podepsali již tři výrobci mobilních telefonů ODM (GSPDA, Inventec Appliances aPortable Innovation Technology (PiTech)) a tento týden by mělo být představeno celkem 11 telefonů s PalmOS. Bude to obroda PalmOS, kterému v oboru ujížděl vlak? Poznámka: ODM jsou výrobci telefonů, kteří je neprodávají pod svojí značkou, ale pod značkou toho, kdo si je u nich objednal… Další odkazy a zdroje na The Feature. Finální tisková zpráva včetně soupisu vlastností je zde na Palmsource.com.

S platností od pondělí 27.9.2004 se obchodní název Český Mobil a.s. mění na Oskar Mobil a.s.

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 8:15 - Líbil se článek?

komentáře 2

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...


2 komentáře »

  1. "Český Mobil a.s. mění na Oskar Mobil c.z."

    Jaký typ právnické osoby se skrývá pod označením c.z.?
    Je to premira internetových adres kolem nás, nebo mi neco uniklo? :]

    Comment by lahvon — 30.9.2004 @ 23:40

  2. Ne, to jen někdo bez přemýšlení opsal špatnou tiskovou zprávu Oskara …

    Comment by Jarek Jesenský — 1.10.2004 @ 2:57

Přidejte komentář