DrayTek Vigor2900G s omezením šířky pásma


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


DrayTek, i u nás poměrně populární a prodávaný výrobce síťové techniky, představil svůj nový širokopásmový směrovač s podporou WiFi DrayTek Vigor 2900G. Jde o klasický směrovač pro menší sítě, který nabízí čtyři fastethernet porty, jeden pro připojení do internetu (například na ADSL, kabelový modem atd) a jeden USB port pro zapojení sdílených zařízení, například tiskárny. To je dobrá zpráva, až doposud většinou výrobci tlačili do těchto zařízení paralelní port. K tomu všemu je podpora 802.11G a tedy rychlejší verze WiFi.


DrayTek Vigor 2900GZajímavou vlastností je podpora bandwidth managementu, tedy omezení šířky pásma jednotlivým uživatelům. S touto vlastností se u tak levného zařízení setkáváme v podstatě poprvé. Uživatel může dostat jednu z osmi úrovní priporit a můžete mu také nastavit maximální přenosovou rychlost jakož i rychlost garantovanou.


Směrovač má podporu VPN, NAT, firewall (detailní popisy protokolů zde) a má samozřejmě DHCP server/klient a také RADIUS klient. Pro starostlivé rodiče či zaměstnavatele je tu možnost zamezení přístupu k určitému obsahu zablokováním podle URL. Správa přes web rozhraní, klienta, SNMP nebo telnetem.


A nyní to nejlepší: cena. Ta se pohybuje kolem 200 USD, což je jen mírně více, než další směrovače s podobným určením, ale podstatně méně, než konkurenční výrobky s podporou omezení šířky pásma. Stránky výrobce. Cena u nás zatím neznámá, ale lze dovážet z USA.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.