Dovolená čili vyčistit hlavu od práce

Odjíždím na dovolenou, což bude mít za následek nejenom to, že Marigold se nebude aktualizovat (to byste snadno přehlédli – jen twitty nahoře možná budou přibývat), ale také to, že nebudu odpovídat na emaily ani na telefonáty. Prostě se to tu bude muset beze mne nějakou dobu obejít, zatímco já se budu cachtat v moři, upíjet Cuba Libre, mazat se krémem a vůbec dělat všechny ty věci, co se u národu turistů sluší. Zejména, pokud zjistím, co se skrývá pod označením Terminál Sever 1 na pardubickém letišti 🙂 (jo, to já zjistím, jsem nějaký pardubák přeci!)

Letošní dovolená přišla vhod, zrovna v době, kdy se maximálně hodí na chvíli vysadit. Před dvěma týdny se prohnala firmou tradiční vichřice změn, při níž jsem přestal být „ředitelem produktu“ a stal jsem se řadovým zaměstnancem. Ti, kdo Stream znají, vědí, že to nic neznamená, ti, kdo znají mne, vědí, že to znamená nutnost zamyslet se. Hodnotit teď horkou hlavou nemá moc smysl, na první pohled zevnitř se mi zdá, že změny v práci jdou směrem, který se mi nelíbí. To samozřejmě nevypovídá nic ani na jednu ani na druhou stranu. Právě proto je dobré dát si odstup, celou věc vyhodnotit a v klidu se rozhodnout, kudy dále kormidlovat.

Takže jsem před dvěma týdny předal svou práci, vyřídil rozdělané věci, resty a teď si užiju dovolenou s rodinou. Má to něco do sebe, klid v duši, že nic nezůstalo nerozdělaného na mne.

Mimochodem, kdybyste chtěli vidět, jak vypadá balíček mojí práce, tak tady je hezká fotka – celý statut report a procesy mojí práce ve Stramu se vešly na nějakých a pouhých cca 50 stran 🙂

PS: Kvůli trvalým pokusům (a dosti úspěšným) zbourat mi WordPress ze strany čínských hackerů, jsem totálně zablokoval administraci i databázi. Jde maximálně přidávat komentáře a to kdo ví jestli. Situaci budu řešit až se vrátím… zatím alespoň snad nepřibude žádný závadný kód do stránek.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

6 komentářů

 • Naopak v práci vyčistit hlavu od dovolené a makat a fest!!!!!

 • nejsem si jist, zda jsem jeden z tech, kteri to o tom wordpressu vs. napr. drupal rikali 🙂 jak je mozne, ze ve WP je chyba, ktera neni opravena? 🙂

 • Tak vidím že Stream přechází z éry nadšenecké do fáze běžné zmrdifirmy, individuality v ní nemají místo a jsou potlačeny a nahrazeny MBA kecacími hlavami v kravatě.
  Patriku, nebuďte z toho smutný, se svými zkušenostmi si kdykoli založíte něco nového a úspěšného, i když chápu že jste Streamu obětoval hodně času a úsilí.

 • No ja nevim kolocavo, jdou naopak zvesti, ze doktora prestalo bavit strkat penize do neceho, z ceho nedostava zpet ocekavanou hodnotu … a proto se rozhodl preprahnout.

  Tezko rict, komu verit.

  Myslim, ze skutecny stav se dozvime az v budoucnosti – pokud vubec nekdy 🙂

 • Dobrý den,
  měl jsem taky problém s Wordpressem, že se mi do něj každou chvíli dostal záškodnický kód. Dokonce se dostával na stránky, které ani nebyly na webu. Po čase jsem zjistil, že to není tím, že by se dostali do administrace, ale tím, že jsem měl vytvořený FTP přístup pod moc jednoduchým heslem. Doporučuji odvšivit a změnit heslo 🙂
  Honza

 • Dovolená má být balzámem na duši a odpočinkem od práce. Já si zásadně na dovolenou neberu mobilní telefon ani počítač. Jsem prostě týden nedostupný a věnuji se své rodině. Letos jsme byli týden na Orlíku. Pořádně jsme se vykoupali, zažili něco nového a v pondělí jsem se v klidu a pln energie vrátil do práce.