Doména Oskar.cz přišla Český mobil na 1 milion Kč


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Původně jsem slíbil, že to neprozradím, ale vyšlo to v MF DNES, takže cituji MF DNES a dodávám, že zpráva jest u mne ověřena ze tří nezávislých zdrojů: Po dohodě z konce dubna společnost Český Mobil zaplatila sto tisíc korun za internetovou doménu, zhruba 600 tisíc za přidružené ochranné známky a jako bonus dostali dva majitelé kredit v předplacených kartách na volání za 300 tisíc korun. Po dvou letech tahanic o požadovaných dvacet milionů korun nakonec dva lidé, kteří si zaregistrovali poměrně podivným způsobem doménu u správce českých internetových adres nic.cz, přijali původní nabídku Oskara. Oskar čekal tak dlouho mimo jiné proto, že i jeho dosavadní doménu oskarmobil.cz si lidé našli. „Měsíčně ji navštíví 485 tisíc lidí,“ říká mluvčí Oskara Igor Přerovský. Navíc doménu oskar.cz zablokoval soud předběžným opatřením před jiným využitím.


Poznámka k celému problému: doménu Oskar.cz si firma registrovala zcela legálně a naprosto standardním způsobem a postupem, jelikož sama se jmenovala Oskar s.r.o. V tomto případě Český Mobil kecá a nemá to vůbec zapotřebí. Je to zhruba stejné, jako kdyby najednou Eurotel začal křičet na firmu Mobil Media a.s. že se jmenuje stejně, jako jeho množina infoslužeb Eurotel Mobile Media a že je to od ní podvod a že doménu MobilMedia.cz chce registrovat na sebe… nevím, jestli by u soudu uspěli, asi by se dost ztrapnili stejně, jako rozpačitou pachuť ve sporu Oskar.cz nechává výše uvedené prohlášení o podivnosti registrace…

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.