Deutsche Telekom má rušnější období

Deutsche Telekom ovládající český T-Mobile má zase rušnější období. V poslední době se kolem něho vyrojilo množství nových informací, souvisejících především s ohlášením pololetních výsledků.

Především podle informací Die Welt hodlá DT snížit svoji zadluženost a zatímco v prvním čtvrtletí letošního roku na něj doléhaly dluhy ve výši 54 miliard EUR (radši si to nepřepočítávejte na koruny), na konci roku by DT rád dluhy viděl v rozmezí 52,3 – 49,5 mld EUR. Citace: Bloomberg.

Snížit zadluženost o dvě až čtyři miliardy EUR není ani pro tak mamutí firmu za půl roku jednoduché a tak se na to půjde různými cestami.

Především DT požádal německého telco regulátora o povolení zvýšit měsíční paušály za 29 milionů analogových linek provozovaných v Německu. Pevné linky tak zdraží o 1,94 € resp v případě T-Net 100 přípojky o 1,46 €. Zdraží také instalační poplatek a znovuzapojení přípojky. Jen výnosy z těchto poplatků se počítají na půl miliardy euro ročně. Citace: Telecom.Paper.

Aby toho nebylo málo, dceřinka T-Com hodlá spustit online prodej hudby po internetu.


DT také oznámil svoje výsledky za druhé čtvrtletí letošního roku a hrdě prohlásil, že se zase dostal do černých čísel, když vygeneroval zisk 256 mil euro. Vloni přitom za stejné období prodělal DT 2.089 mld euro.

Tato čísla znamenají, že pololetní výsledky jsou celkově v černých číslech a to na zisku 1,1 mld euro, zatímco loňské první pololetí znamenalo 3,9 mld euro ztrátu. Zdroj: Business Day.

Jenže tím končí radostné zprávy. Společnost žalují tisíce jejích drobných akcionářů v Německu a USA pro podezření ze špatného účetnictví. Obviňují ji zejména z nadhodnocení firemních nemovitostí předtím, než je v roce 1996 nabídla k prodeji, píše iHned.